$
פרסום ושיווק

"קופיקס זה גימיק. גם רמי לוי לא מכר עוף בשקל כל החיים"

רשת רולדין השיקה מיתוג חדש של הרשת וכניסה לתחום הפטיסרי. בעלי הרשת קובי חקק: "כדי להשפיע על שוק של 4,000 בתי קפה בארץ, לא מספיק לפתוח סניף אחד אלא צריך מאות סניפים"

אורנה יפת 13:4913.10.13

רשת הקונדיטוריות ובתי הקפה רולדין, בבעלות משפחת חקק וגולן עינת, ציינה היום 25 שנה לפעילותה והשיקה מיתוג חדש של הרשת וכניסה לתחום הפטיסרי. החברה משקיעה 10 מיליון שקל במהלך שכולל גם הרחבת הקונדיטוריה והמרכז הלוגיסטי בצורן ב-2,500 מ"ר לרגל השקת קו הפטיסרי וקו לחמים חדש.  

שיאה של מסיבת העיתונאים היה עם הצגת המאפים של קופיקס אל מול מוצרי רולדין. הרשת ביקשה להראות את ההבדלים בין שני סוגי המוצרים ולהסביר מדוע היא איננה יכולה לתמחר את המאפים שלה ב-5 שקלים, כמו שעושה קופיקס, המתחרה החדשה שמציעה קפה ב-5 שקלים, כמו גם סנדביצ'ים ומאפים במחיר זה.

 

"קופיקס זה גימיק שיווקי", התייחס קובי חקק, מבעלי הרשת ומנכ"ל רולדין. "המוצר הוא לא אותו מוצר. אפשר להשוות את המוצר של קופיקס למוצר של חנויות נוחות מנטה, ילו וסוגוד, אבל לא לרולדין. הוא מוכר קפה ומאפה ב-10 שקלים ואנחנו מציעים דיל של קפה גדול ומאפה ב-18 שקלים".

 

קובי חקק וגולן עינת מבעלי רולדין קובי חקק וגולן עינת מבעלי רולדין צילום: רן ברגמן

 

לדברי חקק, מכירות הקפה בטייק אווי מהוות 10% בלבד ממכירות הקפה בבתי הקפה, כאשר מרבית מכירות הקפה בארץ הן של קפה בישיבה. "בתי הקפה האלה משלמים שכר דירה של 90-80 אלף שקל בחודש", אמר חקק. "כך שיש הבדל בין בית קפה שנותן שירות לבין חנות של 20 מ"ר שמוכרת טייק אווי. מכירות הטייק אווי הן ברובן בעגלות קפה בתחנות רכבת ובבתי החולים וגם שם השכירות נעה בין 15 ל-25 אלף שקל בחודש. המוצר שלנו לא יכול להיות במחירי נוחות".

 

חקק טוען כי בעקבות המחאה החברתית יש צורך לנסות לתפוס גלים ולבדוק מי מוכר במחיר יקר, אבל הוא לא מאמין בהיתכנות של קופיקס. "אי אפשר לתמחר קפה ב-5 שקלים כאשר המע"מ עולה, שכר העבודה עולה, החשמל והארנונה עולים, ויש לך שכר דירה של עשרות אלפי שקלים. זה יכול לעבוד כשיש לך חשיפה תקשורתית מטורפת שמביאה 2,000 לקוחות ביום. אבל זה לא רשת בינלאומית שעשתה את זה קודם. זה לא סטארבקס וגם לא אייץ' אנד אם. כדי להשפיע על שוק של 4,000 בתי קפה בארץ, לא מספיק לפתוח סניף אחד אלא צריך מאות סניפים".

 

לשאלה אם הזכיינים של קופיקס יצליחו להרוויח, ענה חקק: "הנוסחה שלו צריכה להיבדק הרבה יותר לעומק. בזמנו פתחו ליד קונדיטוריה של רולדין סניף אמריקאי של דאנקן דונטס. כולם שאלו 'מה יהיה. מה יהיה'. ומה קרה? הם יצאו מהארץ אחרי שנה. גם רמי לוי לא מכר עוף בשקל כל החיים. הוא עשה את זה כגימיק והמשיך הלאה. הוא גם לא מוכר בחצי מהמחירים שמוכרים רשתות שיווק מתחרות שלו, אלא הוא זול ב-10%-5% מהם. אם בתי הקפה היו כל כך רווחיים, לא היו כל כך הרבה סגירות של בתי קפה".

 

במסיבת העיתונאים הציג רני רהב, היחצ"ן של רשת רולדין, לראווה את הקרואסונים והכריכים של רולדין וקופיקס ופרס אותם ואת המישנה שלו על קופיקס בפני העיתונאים: "בואו נקרא לאמת בשמה", אמר רהב. "אני על טעם לא מתווכח. יש פה מרגרינה או חמאה? הכל עולה כסף בסוף היום. אבל גם כשאת עושה עוגה בבית נורא תלוי איזה שוקולד את שמה. השאלה גם איזה קפה שמים - מסוריה או מקולומביה. יכול להיות שגם ב-1 שקל זה יהיה טעים. אני לא יודע".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x