$
מדיה

הוועדה לסגירת רשות השידור יוצאת לדרך

שר התקשורת גלעד ארדן הצהיר כי כל האופציות על השולחן, אך בסביבתו רומזים כי אין מנוס מסגירת הרשות ופתיחתה מחדש במתכונת אחרת

אופיר דור 13:0702.09.13

שר התקשורת גלעד ארדן מינה היום (ב') את הוועדה לבחינת המתווה לשידור ציבורי עתידי בישראל. הוועדה המורכבת מ-10 נציגי ציבור ועובדי מדינה אמורה להכריע ביחס לעתידה של רשות השידור, לאור החלטתם של ארדן ושר האוצר יאיר לפיד להקפיא את הרפורמה ברשות השידור. בראש הוועדה עומד רם לנדס.

 

ארדן אמר כי "הציבור לא יכול להמשיך ולהעביר מיליארד שקל בשנה לרשות שידור שלא מתפקדת. רשות השידור היא חולה וצריכה שינוי דרמטי. כל האופציות ביחס לרשות על השולחן".

 

ארדן הקציב לוועדה שלושה חודשים כדי להגיש את המסקנות ביחס לשאלה איזה שינוי יש לבצע בשידור הציבורי, והאם ניתן להבריא את הרשות הקיימת או נדרש מהלך יותר דרסטי של סגירתה ופתיחתה. למרות אמירת ארדן כי כל האופציות פתוחות, בסביבתו של השר אמרו היום כי הנטייה היא לסגור את הרשות הקיימת ולפתוח אותה מחדש כגוף חדש.

 

מינוי הוועדה.  קרני זיו, שר התקשורת גלעד ארדן ורם לנדס מינוי הוועדה. קרני זיו, שר התקשורת גלעד ארדן ורם לנדס צילום: רפי דלויה

 

ארדן התייחס גם לכישלון של מהלך הרפורמה הקודם, שהדיונים עליו נמשכו שש שנים. "מי שהוביל את הרפורמה היתה רשות השידור עצמה וזה בעייתי לתת לגוף להוביל מהלכים רדיקלים הנוגעים לו עצמו. מלבד זאת יש תזה רווחת שאומרת שפוליטיקאים אוהבים כלי בשליטתם, אבל מבחינתי כל האופציות על השולחן ואני מוכן לאמץ כל פיתרון – גם פתיחה וסגירה של הרשות".

 

 

הרכב הוועדה שמונתה היום כבר מותקפת על ניגוד העניינים שבו מצויים חלק מחבריה. בראש הוועדה עומד כאמור רם לנדס, בעלי קודה תקשורת, שמפיקה את שידורי החדשות המקומיות ל-yes ו-HOT ואת הסדרה מחוברים המשודרת בלוויין. לצידו חברה בוועדה קרני זיו, המכהנת כיום כמנהלת מחלקת הדרמה וקומדיה בשידורי קשת.

 

אחיה גינוסר, יו"ר אגודת העיתונאים בירושלים, הגוף המייצג את עיתונאי הרשות, אמר כי "אינטרסים מסחריים של גורמים מעורבים בשוק התקשורת ושיקול דעת לקוי – הם עמודי התווך שעליה נשענת ההחלטה לבטל את מתווה הרפורמה – כדי לאפשר לגורמים מסחריים בעלי אינטרסים כספיים בסגירת רשות השידור להוביל את המהלך לסגירתה".

 

ארדן התייחס לנושא ניגודי העניינים בטקס המינוי ואמר כי הנושא נבדק על ידי משרד המשפטים. "יכולתי להביא אנשים שלא קשורים לתחום התקשורת אבל אז אלו לא יהיו אנשי המקצוע הטובים ביותר", אמר ארדן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x