$
פרסום ושיווק

רופרט מרדוק וניוז קורפ יוצאים מערוץ 10

תאגיד המדיה הבינלאומי ימכור את מניותיו בערוץ, 9%, לארנון מילצ'ן ויממש את אופציית היציאה שהיתה לו. מילצ'ן ישלם 6 מיליון דולר עבור האחזקות

אופיר דור 19:4925.08.13

תאגיד המדיה הבינלאומי ניוז קורפ שבשליטת רופרט מרדוק נמצא בדרך החוצה מערוץ 10. לפני עשרה ימים הגישו עורכי הדין של ערוץ 10 בקשה לרשות השנייה להעביר את מניות ניוז קורפ (9%) לחברה שבשליטת איש העסקים ארנון מילצ'ן. בקשה זאת נבדקת על ידי היועצת המשפטית של הרשות השנייה;, בין השאר נבחן האם נדרש אישור מועצת הרשות השנייה להעברה בהתאם להוראות הזיכיון.

 

ניוז קורפ רכשה 9% ממניות ערוץ 10 ב-2006 באמצעות מילצ'ן, שאיתו התאגיד נמצא בקשרים עסקיים. ביחד מחזיקים ניוז קורפ ומילצ'ן ב-23.5% ממניות ערוץ 10. כעת החליטו ניוז קורפ ומרדוק לממש את האופציה שניתנה להם בעת רכישת המניות ולמכור את האחזקות שלהם בערוץ למילצ'ן תמורת 6 מיליון דולר.

 

רופרט מרדוק רופרט מרדוק צילום: בלומברג

 

בעבר ניסו בערוץ 10 לשכנע את נציגי ניוז קורפ להגדיל את חלקה בערוץ, אך כעת התאגיד, המחזיק בין השאר ברשת FOX האמריקאית, יוצא לגמרי מבעלות בערוץ.

 

בפועל, מילצ'ן אינו שותף פעיל בערוץ 10 ואינו משקיע בו בשנים האחרונות. המשקיע הפעיל היחיד כרגע בערוץ 10 הוא רון לאודר, המחזיק ב-30% מהמניות. לפני כשלושה חודשים פנה מילצ'ן לרשות השנייה בבקשה לבדוק את סוגיית ההחזקה של לאודר בערוץ 10 והעלה סימני שאלה ביחס לאופן שבו מתנהל הערוץ. בעל המניות השלישי בערוץ הוא יוסי מימן (46.5%) שגם הוא אינו מזרים כספים לערוץ כיום. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x