פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

טבע נאות צועדת לעבר השוק הרוסי

החברה תמכור מגפי דפנה באמצעות מפיצה מקומית ומתכננת להרחיב את השת"פ למותגי הנעלה נוספים

אורנה יפת 08:3908.08.13

יצרנית הנעליים טבע נאות נכנסת לראשונה לפעילות בשוק הרוסי. ל"כלכליסט" נודע כי החברה סגרה עסקה ראשונה ברוסיה ותשווק למדינה מגפיים של המותג דפנה שנמצא בבעלותה.  

במסגרת העסקה מכרה טבע נאות לחברת קליפסו הרוסית מגפיים בעסקה שהיקפה 150 אלף יורו. טבע נאות צופה כי ב־2014 כבר תשווק למפיצה החדשה שלה ברוסיה מגפיים בהיקף של 750 אלף יורו. קליפסו היא רשת קמעונאית של 72 חנויות ובנוסף מפיצה מוצרים ל־400 קמעונאים במדינה.

 

מעבר לעסקה הנוכחית, שואפת טבע נאות להרחיב ב־2014 פעילות ברוסיה גם תחת המותג העיקרי שלה, ולשווק באמצעות חברת קליפסו גם נעליים של טבע נאות נוסף למגפיים של דפנה.

 

מנכ"ל טבע נאות מיכאל אילוז. "חששנו שהשוק ברוסיה מורכב" מנכ"ל טבע נאות מיכאל אילוז. "חששנו שהשוק ברוסיה מורכב" צילום: אפי שריר

 

דפנה נרכשה על ידי טבע נאות ב־2009 והיא מייצרת בעיקר נעלי בית ומגפי רכיבה (העשויים מחומרים פלסטיים). לאחרונה החליטה טבע נאות לצאת משוק מגפי הרכיבה מאחר שאינו רווחי, אך להמשיך לייצר מגפיים מחומרים פלסטיים ולשלב בהם מוטיבים אופנתיים. אלה המגפיים שהיא מוכרת בשווקים בחו"ל, בין היתר ביפן, בקוריאה, באיטליה, בגרמניה ובבלגיה. בחורף הקרוב יימכרו מגפי דפנה גם בחנויות רשת טבע נאות בארץ.

 

"החלטנו לצאת מהשוק של מגפי רכיבה כי הוא שוק קשה שהסינים השתלטו עליו ושוברים את השוק ברמת המחירים", מסביר מיכאל אילוז, מנכ"ל טבע נאות. "עד היום לא שיווקנו לרוסיה כי חששנו שזה שוק מורכב ולא מצאנו שם את המפיצים המתאימים. הפנינו משאבים בעיקר לצפון אמריקה, אוסטרליה, יפן וקוריאה. אנחנו פועלים גם באירופה, באנגליה, בגרמניה ובהולנד, אבל שם הרבה יותר קשה לנו בגלל התחרות בשווקים הללו. מבנה הקמעונאות ורמות המחירים שם נוקשים במיוחד".

 

מחזור המכירות של טבע נאות מוערך ב־280 מיליון שקל בשנה. 75% מפעילות החברה תחת המותג טבע נאות (לא כולל המותג דפנה) מופנית ליצוא ויתר הפעילות היא בשוק המקומי.

 

טבע נאות מפעילה 60 חנויות בישראל ומשווקת בשיטת הסיטונאות ל־300 חנויות נוספות. בחו"ל פועלת החברה עם 22 חנויות עצמאיות - בקנדה, בגרמניה ובאוסטרליה, והיא משווקת לעוד 6,000 נקודות מכירה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x