$
פרסום ושיווק

עם הפנים לגדה: רשת פוקס תפתח סניף ראשון ברמאללה

רשת האופנה הישראלית כבר מוכרת בגדים מתוצרתה לסיטונאים פלסטינים, אבל זו הפעם הראשונה שחתמה על הסכם למתן זכיון לתושב העיר. גם איקאה שוקלת לפתוח סניף ראשון בעיר

נורית קדוש 11:1822.07.13

אחרי שמיצו את פוטנציאל הצמיחה בגבולות ישראל, פועלים מותגים ישראליים ובינלאומיים לפתיחת חנויות ברמאללה. הבוקר נודע כי רשת פוקס, המוכרת מזה שנים בגדים מתוצרתה לסיטונאים פלסטינאים ברמאללה, חתמה על הסכם למתן זכיון לתושב העיר. השילוט המקדים שנתלה על המרכז המסחרי בעיר, בו בישרה הרשת על הגעתה הקרובה עוררה לצד העניין הרב גם תגובות נזעמות מצד מתנגדים למכירת תוצרת ישראלית בעיר.

 

בר רפאלי ונועם טור. הפרזנטורים של פוקס בר רפאלי ונועם טור. הפרזנטורים של פוקס צילום: אורי אליהו

 

בצעד זה מצטרפת פוקס לרשת הריהוט השוודית "איקאה", שנציגיה ביקרו בחודש שעבר ברמאללה והביעו עניין בפתיחת חנות בעיר. בביקור נועדו שניים מבכירי הרשת העולמית: מנהל מחלקת המכירות הבינלאומיות של הרשת איסאן טורבז

ומנהל ההיגוי והתמיכה העסקי בקבוצה, הנריק אקמן עם שר הכלכלה הפלסטיני, ג'וואד אל-נאג'י שביקש לסייע בקידום התוכנית. יחד עם זאת, האפשרות עדיין מצויה בשלב ראשוני בבדיקות מקדימות הכוללות בין היתר, בחינת פוטנציאל המכירות למוצרי הרשת, מיקום הסניף ועוד. באיקאה ישראל לא התנגדו למהלך ואף הביעו נכונות לסייע בהדרכת העובדים והמנהלים באם תפתח החנות.

 

כאמור, אופנת פוקס כבר נמכרת בימים אלו ברשות הפלסטינית, אך לא במתכונת של חנות מותג, אלא בחנויות אופנה שונות. יחד עם זאת, ספק אם תמחור מוצרי הרשת יהיה בדומה לזה הנהוג בישראל. פוקס החלה כרשת אופנה בסיסית זולה, אולם השינויים שעברו בשנים האחרונות שוק האופנה הישראלי והרשת עצמה, הביאו לכך שהרשת מתומחרת ברמה בינונית ומתחתיה פועלות רשתות אופנת בסיס זולות יותר. הערכות הן כי התמחור ברמאללה, יהיה נמוך מזה הנהוג בישראל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x