פרסום ושיווק

עובד קסטרו בתביעה נגדה: "הרשת מונעת מעובדים לשבת"

על פי תובענה שהגיש קופאי שעובד ברשת זה ארבע שנים, החברה מעסיקה עובדים רבים במשך תקופות ארוכות במשך 7 ימים בשבוע ולמעלה מ-12 שעות רצופות, בניגוד לחוק

זוהר שחר לוי 08:5110.07.13
רשת האופנה קסטרו מעסיקה עובדים למעלה מ־12 שעות רצוף ואינה מאפשרת להם לשבת במהלך העבודה - כך נטען בבקשה לאשר תביעה כייצוגית שהוגשה נגד הרשת בשבוע שעבר לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב.

 

מי שהגיש את התובענה הוא אור שחם (25), קופאי ומוכר ברשת קסטרו העובד זה ארבע שנים בסניף קסטרו בקניון איילון. בבקשה שהגיש שחם, באמצעות עו"ד רונן בן צבי, הוא טוען כי "קסטרו מפרה ברגל גסה את רוב חוקי העבודה בישראל, באופן שיטתי ומתמשך".

 

מתוך קמפיין קסטרו. לדוגמן שבתמונה מותר לשבת מתוך קמפיין קסטרו. לדוגמן שבתמונה מותר לשבת

 

על פי התובענה, קסטרו מונעת מעובדיה לבצע את עבודתם בישיבה ומעסיקה עובדים רבים במשך תקופות ארוכות במשך שבעה ימים בשבוע. בנוסף, נטען, הרשת מעסיקה את עובדיה למעלה מ־12 שעות רצופות, בניגוד להוראות חוק שעות עבודה ומנוחה.

 

"עולה תמונה קשה, שלפיה קסטרו מפרה באופן שיטתי את מרבית חוקי העבודה, תוך יצירת סביבת עבודה פוגענית ובלתי ראויה, המקפחת את זכויותיהם של עובדיה", כותב עו"ד בן צבי. "מטרתה של בקשה זו היא לחייב את הרשת לקיים את הוראות חוקי העבודה באמצעות צווים ופיצוי כספי, לכל עובדיה שנפגעו (וממשיכים להיפגע) ממדיניותה".

 

מקסטרו נמסר: "אנו לומדים את התביעה בימים אלו ונגיב בהמשך".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x