$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

חזית חדשה מול סופר–פארם: ניו־פארם מתכננת להשיק מותג פרטי

ניו־פארם נמצאת במו"מ מתקדם מול ברנד פור יו להשקת מותג פרטי בשם ניו צ'ויס, כדי לתת מענה למותג לייף של סופר־פארם. היעד: נתח שוק של 25%

גיל קליאן 09:0617.06.13

ניו־פארם נמצאת במשא ומתן מתקדם להשקת מותג פרטי משלה בשם ניו צ'ויס, כך נודע ל"כלכליסט". המשא ומתן מתנהל מול ברנד פור יו, המייצרת את מוצרי "המותג" עבור רשתות מזון כמו רמי לוי, מחסני השוק, ויקטורי ועוד. במקביל מנהלת ברנד פור יו משא ומתן מול בעלת השליטה בניו־פארם, קבוצת המשביר של רמי שביט, להכנסת מוצרי "המותג" לתוך חנויות המזון של רשת קוסט 365 המופעלת על ידי המשביר.

 

המותג החדש ניו צ'ויס יכלול מגוון של מוצרים, מקטגוריות של חומרי ניקוי (שבהן פועלת סופר־פארם באמצעות המותג הפרטי סאנדיי) ועד סבון, שמפו, מוצרי תינוקות ועוד קטגוריות שבהן נחל המותג לייף של סופר־פארם הצלחה. כל המוצרים ימותגו תחת השם ניו צ'ויס, וזאת בניגוד לאסטרטגיה של סופר־פארם להפריד בין מוצרים בעלי מיצוב גבוה כמו שמפו לבין מוצרים בעלי מיצוב נמוך כמו אקונומיקה. האסטרטגיה של סופר־פארם נבעה מהתפיסה כי לייף צריך להיות מותג מוביל ויוקרתי. מנגד, בברנד פור יו לא רואים בעיה בכך שאותו שם מותג (בעיצוב שונה מעט) יתנוסס גם על מוצרים "נמוכים" וגם על "גבוהים".

 

 

שיפור רווחיות ואמצעי לחץ על ספקים

מוצרי ניו צ'ויס אמורים לעלות על המדפים של ניו־פארם עד סוף השנה. היעדים של המוצרים החדשים שאפתניים - נתחי שוק של 22%–25% מכל קטגוריה שבה יושקו המוצרים החדשים בתוך שבע שנים. מדובר בנתחי שוק דומים לחברות אחרות בעולם שהכניסו מותגים פרטיים ברשתות פארם ודראגסטור. בסופר־פארם נהנה המותג לייף (שפעיל רק בתחומי בריאות ויופי) מנתח של 11% ממכירות הרשת, אחרי שהושק ב־1995 והגיע למכירות של 400 מיליון שקל ב־2012.

היתרון הגדול עבור הרשת בהשקת מותג פרטי הוא שיפור הרווחיות (סופר־פארם הודיעה עם פרסום הדו"חות השנתיים ל־2012 כי רווחיות לייף עומדת על 45% ומשפרת את רווחיות הרשת כולה), החזקת אמצעי ללחץ על הספקים הקיימים, ובידול של הרשת מהרשתות המתחרות. למרות זאת, עד כה בחרה ניו־פארם שלא להכניס מוצרי מותג פרטי. אגב, אותה ברנד פור יו הציעה לניו־פארם מותג פרטי כבר ב־2009, אך בניו־פארם סירבו לרעיון.

 

ניו פארם. רוצה מותג פרטי ניו פארם. רוצה מותג פרטי

 

"המותג" יעלה על מדפי קוסט 365?

כמו כן, אם ייכנסו מוצרי "המותג" לקוסט 365, יהיה זה שינוי כיוון נוסף של רשת המזון הצעירה, שבכיריה הצהירו בעבר מעל כל במה כי לא יכניסו מוצרי מותג פרטי לרשת. קבוצת המשביר אף ציינה זאת בדו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2013, ורשמה כי "נכון למועד זה, אין בכוונת קוסט 365 לשווק מוצרי מותג פרטי משל עצמה".

 

ניו־פארם מפעילה נכון לסוף מרץ 68 סניפים, וכן מפעילה יותר מ־30 מחלקות קוסמטיקה בסניפי בתי הכלבו של המשביר לצרכן. מחזור המכירות של החברה ברבעון הראשון של 2013 עמד על 298 מיליון שקל, עלייה של 7.2% לעומת הרבעון הראשון של שנת 2012. הרווחיות התפעולית של ניו־פארם הגיעה ל־1.5%, לעומת 0.9% ברבעון הראשון של 2012. למרות השיפור, הרווחיות של ניו־פארם עדיין נחשבת בענף לנמוכה מאוד לעומת קמעונאים מקבילים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x