$
פרסום ושיווק

אסם קלטה ברכות את המנכ"ל

איציק צאיג, מנכ"ל אסם, יקבל מענק של 540 אלף שקל על "הקורבן האישי" בחזרתו מוקדם מן המתוכנן מניו זילנד כדי להתמנות למנכ"ל החברה

גיל קליאן 08:4427.05.13

יחד עם הדו"חות הכספיים חשפה אסםמענק לא שגרתי שהיא מתכננת לשלם למנכ"ל שלה איציק צאיג. מדובר בפיצוי בגובה 540 אלף שקל, שתעניק החברה לצאיג על כך שהסכים לחזור לישראל במהירות כדי לשמש כמנכ"ל אסם, לפני סוף הקדנציה שלו כמנכ"ל נסטלה ניו זילנד.

  

קראו עוד בכלכליסט:

 

כחלק ממסלול ההכשרה שלו לפני שהגיע לכיסא מנכ"ל אסם, עבר צאיג ב־2008 לניו זילנד. לצורך התפקיד העביר צאיג את משפחתו למדינה המרוחקת. אף על פי שהמינוי אמור היה להיות לתקופה של ארבע שנים, במהלך 2011 קראה אסם לצאיג לחזור - וכאשר אסם קוראת, צאיג חוזר.

 

המנכ"ל שחזר מניו זילנד. איציק צאיג המנכ"ל שחזר מניו זילנד. איציק צאיג צילום: יוסי צבקר

 

כעת מפרסמת החברה כי כתוצאה מהחזרה החפוזה לישראל נגרמו לצאיג השלכות "מקצועיות, כלכליות, משפחתיות ואחרות", כלשון הדיווח. אסם טוענת כי צאיג הציג בפניה את העלות של אותן "השלכות", ובעקבות כך היא מבקשת לפצותו במענק החד־פעמי הגבוה. הדירקטוריון ציין כי הוא רואה את הפיצוי כ"הוגן וראוי" ומנמק אותו ב"נכונותו הראויה לכל שבח של מר צאיג להיענות במהירות לקריאת החברה, לסיים את העסקתו בנסטלה ניו זילנד ולשוב ארצה לעבודה בחברה, וזאת תוך קורבן אישי ומשפחתי לא מבוטל".

  

במקביל מבקשת החברה מבעלי המניות לאשר לצאיג תוכנית אופציות פאנטום (למעשה מדובר במנגנון בונוסים המוצמד למחיר המניה), כאשר ההטבה הבסיסית לצאיג תעמוד על 12 משכורות, בעלות של כ־1.6 מיליון שקל לחברה. בניגוד לתוכניות אופציות של הרבה מנהלים אחרים בחברות ציבוריות, להטבה עבור צאיג בתוכנית האופציות קיימת תקרה — של עד פי שניים משווי ההטבה במועד הענקת האופציות. אופציות אלה טרם הוענקו, כך שלא ניתן לדעת עד מתי הן חסומות למימוש.

 

אסם הורגת את קופון מטרנה

 

אסם סותמת את החור בהכנסות שגרם לה הקופון שחולק ללקוחות מטרנה אחרי המחאה. אתמול הודיעה החברה כי תפסיק לכבד את הקופון אחרי 31 ביולי (כדי לממש את הקופון, נדרשים הלקוחות להזין אותו למערכת עד 15 ביוני). כך למעשה תיגמר ההטבה, שנתיים לאחר מחאת הקיץ שהביאה ליצירתה.  

 

מטרנה מטרנה

 

הקופון, שצורף לכל אריזות מטרנה מהמחאה ועד סוף אוקטובר 2011, העניק לצרכנים הנחה בגובה 5 שקלים ברכישת המוצר הבא של מטרנה. הקופון היה חלק מחבילת הוזלות שהעניקה אסם לצרכנים, כדי למתן את הזעם הציבורי של קיץ 2011. תחילה התקבל הקופון בלגלוג אצל פעילי המחאה שדרשו הוזלה קבועה על מוצרי מטרנה, אך בסופו של דבר היקפי המימוש של הקופון היו אדירים ועקפו את התחזיות של בכירי אסם. רבעון אחרי רבעון גילתה אסם כיצד הקופון מכרסם בהכנסותיה.

 

אתמול, כאשר דיווחה החברה על תוצאות הרבעון הראשון של 2013, נחשף כי בחודשים ינואר־מרץ השנה הוריד הקופון את הכנסות מטרנה ב־8.9%. מדובר בשיעור הירידה הגבוה ביותר בין כל מגזרי הפעילות של אסם, שנרשם במהלך פסח, הזמן שבו ממילא נפגעים מדי שנה מוצרי החברה, בגלל האיסור על אכילת חמץ. כלומר, את מה שלא עשה חג הפסח למכירות אסם ברבעון הראשון, עשה הקופון של המחאה.

 

.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x