$
מדיה

5 חברי מליאת רשות השידור לארדן: "לסגור את רשות השידור"

לדברי אחת החותמות יפעת זמיר, "אין לנו אמון בהנהלת רשות השידור שתוביל רפורמה של מאות מיליוני שקלים. מדובר בארגון עם תרבות ארגונית חולה"

אופיר דור 17:3102.05.13

חמישה חברי מליאת רשות השידור פנו היום (ה') במכתב לשר התקשורת גלעד ארדן ובו הם ממליצים לו "לסגור את רשות השידור ולבנות רשות שידור ציבורית חדשה, שתיוסד על פי מודל ועקרונות שונים מהותית מהנוכחיים".  

 

החמישה כותבים לשר: "איבדנו אמון ביכולתם של היו"ר וההנהלה הנוכחית להביא להבראת רשות השידור, אם באמצעות הרפורמה המדוברת ואם בדרכים אחרות".

 

החמישה הם: ד"ר טלי איכנולד-דביר, סגנית דיקן בי"ס אריסון למינהל עסקים במרכז הבינתחומי הרצליה, ד"ר אורי ארבל-גנץ, ראש בי"ס לחברה ולממשל במכללה האקדמית בית ברל, יפעת זמיר, מנכ"לית עמותת כ"ן - כוח נשים, ד"ר בלהה כהנא וחני פרי.

 

"הגענו כולנו לרשות השידור רק מתוך אמונה עמוקה בחשיבות של שידור ציבורי איכותי וערכי במדינת ישראל ומתוך רצון כנה לתרום את חלקנו להבראת הרשות", כותבים החמישה. "כמו כן, בראייה כלכלית כוללת, אנחנו מאמינים שמגזר ציבורי חזק ומתקדם ישפר משמעותית את הכלכלה הישראלית.

 

"לצערנו, ולרוב לתדהמתנו, גילינו כי ההתנהלות של הנהלת רשות השידור איננה עומדת באף קנה מידה מקובל, מקצועי או ערכי. אנחנו לא פחות מהמומים לראות כיצד הנהלת ארגון מעיזה להתנהל במאה ה-21".

 

חברי המליאה מוסיפים ומאשימים כי "הנהלת רשות השידור חיה בעידן קדמון שבו ארגונים יכולים לשרוד גם תוך מתן ערך מינימלי ללקוחות שלהם ולקיחת המקסימום מהם, ללא שקיפות, ללא דוגמה אישית, בלי ליצור מערכת יחסים עם הלקוחות והעובדים שמושתתת על אמון".

 

במכתב מפרטים החמישה כמה תופעות שנתקלו בהן ברשות השידור, וביניהן התנהלות כוחנית מצד הנהלת רשות השידור "שרומסת את תוצרי עבודתן של ועדות שונות שמינתה, כאשר התוצאות נוגדות את דעתה או אינן נוחות לה".

 

ברשות השידור (ארכיון) ברשות השידור (ארכיון) צילום: מאיר אזולאי

 

כמו כן, טוענים החמישה כי "הנהלת רשות השידור מתעלמת מהנחיות של רשויות שלטוניות בישראל ו/או נוהגת בדרכים שאינן מכבדות אותן. יחסי העבודה בין ההנהלה לבין מנהלים ועובדים שונים של הרשות מעורערים ביותר ואינם מאפשרים עבודה מקצועית ברמה הנאותה.

 

"יש בידנו מידע מהימן ביותר על הפעלת לחצים ואף איומים ספציפיים, הקשורים לפגיעה במשלח יד, כלפי חברי מליאה שונים אשר הביעו ביקורת כלפי צורת התנהלותה של הנהלת רשות השידור", מוסיפים וכותבים החמישה.

 

החמישה מסכמים את מכתבם וכותבים: "עשינו ככל יכולתנו, בכלים העומדים לרשותנו, למלא את תפקידנו... הוכשלנו על ידי יו"ר והנהלת הרשות בכל דרך אפשרית".

 

יפעת זמיר אמרה ל"כלכליסט" כי ההחלטה לשלוח את המכתב הגיע לאחר התלבטות ארוכה. "התחושה שלנו היא של תסכול ממושך, והחלטנו לפנות לשר התקשורת ארדן לאחר שגילינו שהוא מביע נכונות לבצע מהלכים גדולים ברשות השידור. המהלך הגדול מבחינתנו הוא לסגור את רשות השידור".

 

ביחס לכוונת הנהלת הרשות לחתום ביום ראשון הקרוב על הסכם הרפורמה בברכת אגודת העיתונאים בירושלים, הארגון היציג של עובדי הרשות, אמרה זמיר: "אין לנו אמון בהנהלת רשות השידור שתוביל רפורמה של מאות מיליוני שקלים. מדובר בארגון עם תרבות ארגונית חולה".

 

מרשות השידור לא נמסרה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x