$
פרסום ושיווק

ביהמ"ש מינה מפרק לחברת רהיטי הילדים שגם

החברה שהפעילה 6 סניפים נסגרה אחרי 20 שנות פעילות. סירוב של לקוחות לשלם מראש על רהיטים אחרי קריסת רשתות קיקה, 5 נגרים ודו איט פגע בתזרים המזומנים של החברה

גיל קליאן 08:3911.04.13

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד החליט אתמול על מינוי מפרק לחברת הרהיטים שגם, שהפסיקה לפעול לפני כחודש.

 

 

מבקשת הפירוק שהגישו העובדים, המיוצגים על ידי עו"ד יונה שהרבני, עולה כי החברה שהפעילה מפעל רהיטים בראשל"צ ושישה סניפים למכירת תוצרתה סגרה את פעילותה ב־14 במרץ עקב קשיים תזרימיים. החברה הותירה אחריה חובות, שלטענת 25 עובדיה עומדים על יותר מ־5 מיליון שקל לבנקים ולספקים, וכן חוב של כ־1.1 מיליון שקל לעובדים על משכורות פברואר ומרץ, פיצויי פיטורים וזכויות סוציאליות.

 

חדר ילדים של שגם חדר ילדים של שגם

 

בבקשת הפירוק נטען כי "בשנתיים האחרונות החברה סבלה מירידה דרסטית בהיקף המכירות, אשר הביאה לצמצום מסגרות האשראי בבנקים. עקב קשיים תזרימיים שאליהם נקלעה החברה, היא סגרה את סניפיה, וכל עובדיה קיבלו מכתבי פיטורים".

 

בצד הנכסים שנותרו בחברה מעריכים העובדים את המכונות במפעל בראשון לציון ב־500 אלף שקל, ואת המלאי בחנויות ב־500 אלף שקל, אך מציינים כי הרהיטים בחנויות "מצויים ללא פיקוח מצד בעל תפקיד".

 

רשת שגם מכרה ריהוט לחדרי ילדים ונוער, והקריסה שלה מגיעה פחות משנה לאחר קריסת רשת הריהוט 5 נגרים, שפנתה לאותו פלח שוק. במקביל ל־5 נגרים גם רשת הריהוט האוסטרית קיקה קרסה וכן רשת המטבחים דו איט - כאשר כל הקריסות היו תוך שבוע אחד. שרשרת הקריסות בשנה שעברה הפחיתה מאוד את אמון הלקוחות בחנויות הרהיטים והורידה את הנכונות שלהם לשלם מראש על רהיטים שלא סופקו. כך, רשתות רבות נאלצו לעבור לתשלום עם אספקת הרהיטים - צעד שמקשה על תזרים המזומנים של הרשתות.

 

לאחר אותו שבוע העריכו מרבית הגורמים בענף כי קריסות נוספות הן רק עניין של זמן. "הרבה חברות נמצאות במצב של הישרדות", אמר אז יורם עינב, מנכ"ל רשת 5 נגרים. מנכ"ל איקאה שלומי גבאי אמר אז כי המכנה המשותף בין כל החברות שקרסו הוא שכולן פנו לשוק הבינוני, כלומר לא לשוק הבייסיק המבוסס על מחיר נמוך על חשבון האיכות, ולא לשוק היוקרה שבנוי על מעצבים ואופנה.

 

לדבריו, "החברות שקרסו לא היו מספיק קטנות כדי לשרוד את התקופה על ידי מזעור הוצאות, אך הן גם לא היו מספיק גדולות כדי לבנות מערך שייתן מענה לצורכי הלקוח כמו שירות לקוחות, שיווק, פרסום, זמינות וחוויית קנייה. בלי רקע והיערכות שמבטיחה יכולת שרידות גבוהה מבחינה תזרימית נוצרות בעיות".

 

שגם, שנוסדה בשנת 1993, הפעילה סניפים ברמת גן מול קניון איילון, בצ'ק פוסט בחיפה, בנתניה, בבאר שבע, במתחם ישפרו במודיעין וכן בירושלים ובאזור התעשייה בראשל"צ. אתמול החלו סניפי החברה לעבור ידיים, כאשר חנות רהיטי היד שנייה דנדש הודיעה כי תרחיב את החנות שלה ברמת גן על חשבון חנות שגם שנסגרה במתחם. כיום הסניף של דנדש במתחם מתפרס על 300 מ"ר, ואחרי שיורחב עם חנות שגם ישתרע על 500 מ"ר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x