שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

הדרמה לא נגמרת באופיס דיפו: רני צים מצטרף למירוץ

רגע לפני הדיון בבית המשפט, רני צים, שהשלים השבוע את מכירת כמעט חינם ליינות ביתן לפי שווי של 350 מיליון שקל, מציע 36 מיליון שקל עבור רשת הציוד המשרדי והאלקטרוניקה

גיל קליאן 21:4607.02.13

אחרי האקזיט ברשת חנויות המזון כמעט חינם, רני צים לא ממתין בדרך ליעד הבא: ממסמכים שהגיעו לידי "כלכליסט" עולה כי צים הגיש הצעה מפתיעה בדקה ה-90 לרכישת רשת הציוד משרדי והאלקטרוניקה אופיס דיפו. צים מציע כעת לרכוש את הרשת תמורת 36 מיליון שקל - הצעה גבוהה מהצעת קבוצת פישביין, אך נמוכה מההצעה של קבוצת מלכה.

 

 

 

הצטרפותו המפתיעה של צים למכרז רגע לפני הדיון בהצעות בבית המשפט ביום שני הקרוב טורפת את הקלפים בהליך המכירה, שהציג עד כה שורה ארוכה של דרמות ותהפוכות - מחילוקי הדעות בין הנאמנים עו"ד ישראל בכר ועו"ד דוד פורר שלא הסכימו האם לתמוך בהצעת קבוצת מלכה ועד לפרישההמפתיעה שנחשפה ב"כלכליסט" של קבוצת קרביץ-AM:PM. אגב, הצעתו של צים הוגשה לנאמנים על ידי עו"ד ליאור פרי, שייצג את קבוצת קרביץ-AM:PM עד פרישתה.

 

אין ספקות באשר ליכולת המימון של צים

 

הצעתו של צים כוללת תנאים משופרים לעובדי הרשת, המיוצגים בהליך על ידי עו"ד ליזה חדש. צים מציע לעובדים קליטה על פי הוותק המקורי ברשת, הפרשות פנסיוניות לכל העובדים, וקליטה של 80% מהעובדים. כמו כן מציע צים תמיכה של עד 500 אלף שקל בתשלום זכויות העובדים המגיעות להם מהביטוח הלאומי, כך שאם לא יקבלו את מלוא הסכומים שמגיעים להם, החברה תעביר להם את הסכומים החסרים.

 

הנאמנים אמרו כי יבחנו את ההצעה החדשה, יביאו אותה לידיעת בית המשפט ויחוו עליה את חוות דעתם בדיון שנקבע ליום שני.

 

ההצעה של צים מגיעה ימים ספורים אחרי פרישתו מענף המזון. צים מכר את הרשת שהקים יחד עם אחיו עדי צים לרשת יינות ביתן המתחרה לפי שווי חברה של 350 מיליון שקל. המכירה הושלמה ב-4 בפברואר, כך שאין הרבה ספקות אצל המעורבים בעסקה לגבי יכולת המימון של צים בעסקה החדשה.

 

מדובר בתפנית דרמטית שנייה הערב בהליך מכירת הרשת. מוקדם יותר פורסם ב"כלכליסט" כי מליסרון הסירה את התנגדותה לרכישת הרשת על ידי קבוצת מלכה, בהובלת אבי מלכה, בעלי קבוצת ML. בבקשת הדיון שהוגשה על ידי בכר לבית המשפט צוטטה מליסרון, המשכירה סניפים לאופיס דיפו, כמי שאינה מוכנה לנהל מו"מ עם מלכה, אך בינתיים הגיעו הצדדים לפשרה בסכסוך ביניהם, וכעת טוען מלכה כי קיבל את הסכמת כל משכירי הנכסים של אופיס דיפו לביצוע העסקה. אחד הנימוקים של בכר לפסילת הצעת מלכה היה אי הסכמת בעלי הנכסים. מלכה מציע 42 מיליון שקל עבור פעילות הרשת - וכבר ביקש מבית המשפט להכריז עליו כעל הזוכה בהליך מכירת הרשת.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x