$
פרסום ושיווק

קרביץ ומייסדי רשת מחסני חשמל רוצים לרכוש את אופיס דיפו

ל"כלכליסט" נודע כי רשת הציוד המשרדי מובילה קבוצה המתמודדת על רכישת אופיס דיפו וכוללת גם את שמואל מנדזיצקי ויורם בדש. הממונה על הגבלים עלול להקשות על הרכישה

גולן חזני וגיל קליאן 08:1824.01.13

רשת קרביץ מובילה קבוצה לרכישת אופיס דיפו שמתחרה בהצעה שהגישה קבוצת רוזנהויז־פישביין. ל"כלכליסט" נודע כי הקבוצה כוללת את יבואנית מדפסות הלייזר דאטא פול, את יבואנית מוצרי המחשוב בנדא מגנטיק של מוקי בן דוד ואת מייסדי רשת מחסני חשמל, שמואל מנדזיצקי ויורם בדש.

 

הקבוצה מתחרה בקבוצה אחרת שכוללת את מנכ"ל שופרסל לשעבר אפי רוזנהויז ואת מנכ"ל אופיס דיפו לשעבר צחי פישביין. שתי הקבוצות העבירו הצעות לעו"ד ישראל בכר, הנאמן של החברה. נראה כי היום או ביום ראשון תועבר מכירת החברה לאישור בית המשפט.

 

אפי רוזנהויז אפי רוזנהויז צילום: צביקה טישלר

 

גורמים בענף הציוד המשרדי טוענים כי הממונה על הגבלים עסקיים עלול להערים קשיים על רכישת אופיס דיפו על ידי הקבוצה. קרביץ מתחרה באופיס דיפו בשוק הציוד המשרדי. במקביל דאטא פול ובנדא מגנטיק הם ספקים של אופיס דיפו בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בשנה, וקיים חשש כי כניסתם לבעלות ברשת תפגע בספקים אחרים.

 

בדצמבר נכנסה אופיס דיפו להקפאת הליכים, שהובילה למכירת החברה על ידי הנאמנים. זאת, לאחר שלא צלחו ניסיונות קבוצת המשביר, בעלת הרשת עד להקפאה, למכור אותה לקבוצה של משקיעים שיוצגה על ידי עו"ד עודד שטייף ואבי מלכה, בעלי ML. המשא ומתן עם הרוכשים של שטיף נכשל לאחר שאלה לא הגיעו להסכמות עם בנק מזרחי על ההזרמות שיידרשו לשיקום פעילות הרשת המפסידה. כעת גם מלכה וקבוצת המשקיעים שלו הגישו הצעה לקנות את הרשת ועדיין נמצאים במירוץ – וככל הנראה נמצא במירוץ גם ספק נוסף שהגיש הצעה לקנות את אופיס דיפו.

 

אחד המפסידים הגדולים מהעובדה שעסקת הרכישה הראשונה לא יצאה לפועל היא קבוצת המשביר שהיתה אמורה לקבל מהמשקיעים של שטייף ומלכה החזר של 20 מיליון שקל על כספים שהזרימו בעבר לפעילות הרשת. כעת הסיכוי שבמשביר יקבלו את הכספים האלה חזרה הוא קלוש.

 

ההערכות בענף הן כי מי שיקנה בסופו של דבר את אופיס דיפו יוכל להביא את הרשת לרווחיות תפעולית בצורה מהירה, כאשר יבחר לרכוש סניפים במיקומים אטרקטיביים ויוותר על סניפים במיקומים בעייתיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x