$
פרסום ושיווק

100 אלף ילדים נרשמו לאתר מוגובי ברוסיה

החברה, שפיתחה עולם וירטואלי לילדים, גייסה 750 אלף דולר בהובלת קרן BRM. במוגובי מתכננים להקים אתר דומה גם בברזיל

גולן חזני 09:0120.12.12

חברת הסטארט־אפ הישראלית מוגובי השלימה גיוס של 3 מיליון שקל בהובלת קרן ההשקעות BRM של אלי וניר ברקת - כך נודע ל"כלכליסט".

 

יעל ארד מנכ"לית מוגובי יעל ארד מנכ"לית מוגובי צילום: אוראל כהן

 

מוגובי נוסדה ב־2009 על ידי אייל שמי ודרור חבושה ומנוהלת על ידי המדליסטית האולימפית יעל ארד, שמובילה את חדירת החברה לשווקים הבינלאומיים. החברה הקימה עולם וירטואלי ברשת לבני 6–13, שמאז השקתו ב־2009 צבר 800 אלף משתמשים, מתוכם 320 אלף משתמשים ייחודיים. עד לגיוס הנוכחי גייסה מוגובי מיליון דולר. החברה, שפיתחה ומנהלת עולם וירטואלי לילדים תוך שמירה על זהות תרבותית מקומית, השיקה לאחרונה פעילות ראשונה בחו"ל באמצעות כניסה לשוק דובר הרוסית, ובקרוב היא עומדת להשיק פעילות נוספת בברזיל. האתר החדש של מוגובי ברוסית הושק לפני כחודשיים ומונה כ־100 אלף ילדים רשומים ופעילים מ־65 מחוזות שונים ברוסיה, לצד גולשים ממדינות חבר העמים לשעבר. במקביל, מגבשת מוגובי צוות דובר פורטוגזית שיוביל פעילות דומה בברזיל. האתר בברזיל צפוי להיות מושק בתחילת 2013.

 

ארד, מנכ"לית מוגובי העולמית, הצטרפה למוגובי לפני כשנתיים וחצי לאחר שזיהתה את הפוטנציאל הבינלאומי שלה, והיא עומדת מאחורי גיבוש האסטרטגיה השיווקית של החברה. במסגרת זו השיקה מוגובי פעילות מרצ'נדייז של המותג.בעבר היתה ארד מנכ"לית PMI, ובין היתר היא הובילה את החדרת המותג וובקינז לישראל ואת מותג האיסוף המקומי "סופרגול". לתפקיד מנכ"ל מוגובי ישראל מונה לאחרונה רפי יער."הגיוס הגיע ממשקיעים המאמינים בפוטנציאל ההתרחבות של מוגובי לשווקים בעולם", אמרה ארד ל"כלכליסט". "כשלב ראשון זיהינו פוטנציאל גדול בגוש מדינות ה־BRIC (ברזיל, רוסיה, הודו וסין), ולכן מאמצי ההתרחבות ממוקדים במדינות אלה".

 

ארד הוסיפה כי בחודשיים האחרונים קיבלו במוגבי פניות רבות לשיתופי פעולה מחברות וממשקיעים רוסיים. "נמשיך לגייס הון נוסף שיאפשר לחברה להיערך לכניסה לשווקים נוספים".

 

אריה נחמיאס, סמנכ"ל הכספים של BRM, הסביר את מהלך ההשקעה, שאינו אופייני לפעילותה של הקרן, בכך שמוגובי "מביאה עמה פלטפורמה משוכללת שפותחה על ידיה, ידע רב וניסיון ניהולי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x