$
פרסום ושיווק

רשת וקשת לא יתנו לערוץ 10 להיחלץ לבד: הודיעו על הקפאת הפקות

קשת בישרה על הקפאת שש הפקות: "הממשלה מצילה את ערוץ 10 וממוטטת את ערוץ 2". רשת מיהרה להודיע: "חלק מהתוכניות שתוכננו לעלות בשנה זו מבוטלות"

רותי לוי 19:1218.12.12

זכייניות ערוץ 2 לא יתנו לערוץ 10 להיחלץ לבד. בהמשך להודעת חברת החדשות של ערוץ 2 על קיצור מיידי של המהדורה המרכזית וביטול התכניות "שש עם" ו"פגוש את העיתונות", הודיעה הזכיינית קשת על הקפאת שש הפקות שנמצאות בשלבי עבודה מתקדמים ולפני תחילת הפקתן בפועל. ההפקות שיוקפאו הן: עונה שלישית לדרמה "פולישוק", עונה חדשה לתוכנית "יצאת צדיק" עם חיים הכט, שלוש דרמות חדשות - "שחקן זר", "זמר מזרחי" ו"כסף קל" ופיצ'ר בשם "מוביז"'.

 

"בימים אלה מתהווה חקיקת בזק חד צדדית, שמטרתה לסייע שוב לערוץ 10, תוך התעלמות מהשלכותיה הצולבות של חקיקה כזו על זכייני ערוץ 2 חקיקה שתגרום להפסדים עד לכדי קריסה כלכלית מוחלטת" אומרים בקשת. המנכ"ל אבי ניר הוסיף: "במקום לגבש מדיניות ולפעול בשוויוניות, הממשלה מצילה את ערוץ 10 וממוטטת את ערוץ 2".

 

קשת. הקפיאו הפקות קשת. הקפיאו הפקות צילום: יריב כץ

 

בתגובה להודעה שהפיצה קשת מיהרה גם רשת לייצר הודעה משלה: "רשת נאלצת לבצע התאמות מיידיות בלוח השידורים שלה לשנת 2013. לפיכך, חלק מהתוכניות שתוכננו לעלות בשנה זו מבוטלות" נכתב בהודעת הזכיינית. העונה השנייה של סדרת הדרמה "משפחה לא בוחרים" לא תצא להפקה בשלב זה, זאת לאחר שלפני כחודש החליטה רשת על הפסקתה של

העונה הראשונה באמצע בשל בעיות תזרימיות. כך גם סדרת הדרמה "משפחה מודרנית" שהיתה אמורה להיות משודרת בשנת 2013. הפקות נוספות שנדחות בשנת 2013 הן "הכל מושלם", "מפונקים", "דייט בחשכה 2 " ותוכניתו של אלי יצפאן, "השר לענייני". ארז בן הרוש, סמנכ"ל התוכניות ברשת, מסר: "אנו כואבים את ההחלטה לדחות תוכניות שעמלנו על פיתוחן במשך חודשים רבים. אנו כואבים את הפגיעה בשוק היצירה הישראלי. אנו תקווה כי המשבר שמרחף מעל תעשיית הטלוויזיה ייפתר על ידי הגורמים הרגולטוריים במהרה".

 

יש מי שטוען בענף כי שתי הזכייניות מנסות לחבל בחקיקה להצלת ערוץ 10.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x