$
פרסום ושיווק

הפגנת תמיכה בערוץ 10: "ביבי, עיתונות חופשית היא לא תוכנית כבקשתך"

מאות עיתונאים הפגינו מול מטה הליכוד בתל אביב והביעו תמיכה בערוץ 10 ובחדשות המקומיות; דירקטוריון הערוץ הודיע כי יפטר עובדים אם לא יאושר ההסדר עמו

רותי לוי 16:5418.12.12

הפגנת תמיכה בערוץ 10 ובחדשות המקומיות נערכה היום (ג') בשעות הצהריים מול מצודת זאב (מטה הליכוד) בתל אביב. במקום נכחו מאות אנשים ובידם שלטים: "ביבי, עיתונות חופשית היא לא תוכנית כבקשתך", "שטייניץ משתיק את הפריפריה" ו"סותמים לנו את הפה שלכם".  

"אני רוצה לומר לראש הממשלה תודה", אמר מתן חודורוב, הכתב הכלכלי של ערוץ 10 מול כ-300 עיתונאים. "תודה על זה שהצלחת לאחד אותנו. הצלחת ליצר חזית אחידה של כל עיתונאי ישראל". דורון הרמן, כתב הפלילים של ערוץ 10, נופף באקדח צעצוע ואמר: "אני מסקר את התחום הפלילי ויש פה חשד של ממשלה שרוצה לחסל".

 

הפגנת העיתונאים. "חזית אחידה" הפגנת העיתונאים. "חזית אחידה" צילום: עמית שעל

 

אתמול בשעת לילה מאוחרתדיווח דירקטוריון 10 על החלטתו לפטר את כל עובדי הערוץ, אך מיהר לסייג היום "היה וביום חמישי תאשר הכנסת את תיקון חוק הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו בדבר הארכת זיכיון ערוץ 10 בשנתיים נוספות, בהתאם להמלצות ועדת לוקר, יבוטלו מכתבי הפיטורים".

 

לפני כמה שעות נשלחה הודעה נוספת מטעם הערוץ ובה תמונה של ערימת טפסי הפיטורים על שולחנו של המנכ"ל יואב הלדמן: "קבוצות של עובדים מגיעות אחת אחרי השנייה לקבל מכתבים באופן אישי ממנכ"ל הערוץ" נכתב. בערוץ, ככל הנראה, משתדלים לשמר את רמת הסיקור התקשורתית מדי יום עד לסיום הליך החקיקה, וסבורים כי מראית העין תייצר מנוף לחץ מספק על ראש הממשלה "אנחנו יודעים בדיוק עם מי יש לנו עסק פה" אמר גורם בערוץ ל"כלכליסט", "אין לנו שום ערובה שהחוק יעבור".

 

חברי הכנסת יתבקשו ביום חמישי לאשר בהליך בזק ביום אחד בקריאה ראשונה, שנייה ושלישית את הצעת החוק לעיגון מתווה לוקר לפריסת החובות של ערוץ 10 והארכת הזיכיון, וכן לאפשר את המשך פעילות החדשות המקומיות לחצי שנה נוספת. הסדר לוקר מבטיח לערוץ 10 הארכת הזיכיון בשנתיים נוספות, עד סוף 2014. במסגרתו יזכה הערוץ להלוואת מדינה של 65 מיליון שקל לכיסוי חובות העבר שתיפרס על פני שש שנים. כנגד ההלוואה יעניק רון לאודר, מבעלי הערוץ, ערבות בנקאית של 10 מיליון שקל, והיתר יגובה בביטחונות מול ההכנסות של הערוץ ושל נענע 10. כחלק מההסדר הערוץ ידרש לקצץ את הוצאותיו השנתיות ב–20%, וכן להעביר את פעילות חברת החדשות שלו לירושלים עד ספטמבר 2013, כפי שמחייב הרישיון.

 

דיון הפגרה המיוחד בכנסת הוא תוצאה של מאבק עיקש שניהל ערוץ 10, שבמסגרתו אף הגיש עתירה לבג"ץ ובה האשים כי נתניהו "מונע במו ידיו את יישום ההסדר שגובש, ואשר לא אמורה להיות לו כל מעורבות בו".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x