• תפריט
פרסום ושיווק

בעקבות ההסכם עם ערוץ 10: רשת דורשת הארכת זיכיון עד 2020

יו"ר הזכיינית יוסי רוזן פנה לוועדה האחראית על ההסדר עם ערוץ 10 ודרש כי "תישמר חובת ההגינות והשוויון בין הזכייניות"

שלי פריצקר 12:5105.12.12

יום אחרי שנחתם ההסכם להצלת ערוץ 10, שלח יוסי רוזן, יו"ר זכיינית ערוץ 2 רשת, מכתב לחברי ועדת לוקר (שהמליצו על ההסדר עם ערוץ 10) ודרש הסדר גם לערוץ 2 ובתנאים שווים. זאת בטרם תצא לדרך החקיקה הנוגעת לערוץ 10 הכוללת הארכת זיכיון בשנתיים. "אנו מצפים שבטיוטה שתתקבל תקוים החובה השלטונית והבטחתך האישית כי רשת לא תקופח וכי תישמר חובת ההגינות והשוויון בין הזכייניות השונות", כותב רוזן.   

במכתב דרש רוזן הארכת זיכיון לרשת בערוץ 2 בחמש שנים עד שנת 2020. "על מנת לעמוד בעקרונות שיוויון והגינות אנו מצפים כי תוענק לרשת הארכת תנאי זיכיון לאותה תקופה ובאותם תנאים שהוארך זיכיונו של ערוץ 10". זיכיונו של ערוץ 10 הוארך וצפוי להיות מוארך בתקופה כוללת של חמש שנים, בחובות תוכן פחותים משמעותית מאלה של רשת. שלוש מתוך חמש שנות ההארכה ניתנו לערוץ 10 ללא תמורה". יצוין כי תקופת הזיכיון בערוץ 2 מסתיימת בנובמבר 2015.

 

רוזן. דורש שוויון רוזן. דורש שוויון צילום: אוראל כהן

 

רשת, בדומה לערוץ 10, לא שילמה את חובות העבר שלה בהיקף 25 מילון שקל על דמי זיכיון ותמלוגים. רוזן דורש במכתבו פתרון לכל החובות הפתוחים של רשת כולל מחויבויות התוכן.

 

בעלי המניות של רשת הזרימו לפני שלושה חודשים 70 מיליון שקל לזכיינית. "בעלי המניות של רשת העמידו בעת האחרונה סכומי כסף אדירים לצורך תפעולה של רשת, מבלי לבוא בדרישות מיוחדות לממשלה, מבלי להתנות את הזרמת הכספים בקבלת הקלות ומבלי לאיים בסגירת ערוץ 2 ובפיטוריהם של עובדים רבים", כתב רוזן. "מן הראוי כי התנהלות ראויה זו של בעלי מניות רשת לא תעמוד להם עתה לרועץ, עת יגובשו המלצות הוועדה בנוגע לערוץ 2, אנו סמוכים ובטוחים כי הוועדה אף תראה לנכון לגמול לרשת ולבעלי מניותיה על התנהלות ראויה זו, בדרכים אשר תראה הוועדה לנכון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x