$
פרסום ושיווק

שוב שינויים בהסדר עם ערוץ 10: הארכת זיכיון לשנתיים בלבד

ביום שבו הודיע לאודר כי יזרים 80 מיליון שקל בשנה הקרובה, מתברר שהארכת הזיכיון לא תהיה ל-3 שנים כמו שדובר

שלי פריצקר 22:1202.12.12

הערב (א') מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, נפגש עם שר האוצר, יובל שטייניץ, והשניים דנו בהסדר של ערוץ 10. על פי ההצעה החדשה של לוקר, הההסדר המתגבש יכלול הארכת זיכיון של שנתיים בלבד, עד שנת 2014. זאת לאחר שדובר על הארכת הזיכיון ב-3 שנים. בערוץ 10 דורשים הארכה של 3 שנים על מנת ליצור אופק עסקי שיאפשר לגייס משקיעים לערוץ.

 

עוד על פי ההסדר, הערוץ יקבל מהמדינה הלוואה של 65 מיליון שקל לכיסוי חובות העבר על דמי זיכיון ותמלוגים. בוועדה דורשים כי מחצית מההלוואה תגובה בערבויות בנקאיות של בעל המניות הדומיננטי רון לאודר והשאר בהתחייבויות כספיות של הערוץ. זאת לאחר שהערוץ הסכים לתנאים לפיהם לאודר ישים ערבות בנקאית של 10 מיליון שקל והשאר יגובה בשעבוד הכנסות עתידיות של ערוץ 10 ונענע10.

 

רון לאודר רון לאודר צילום: עמית שעל

 

במסגרת ההסדר המתגבש, גם זכייניות ערוץ 2 רשת וקשת יוכלו לקבל הלוואה מהמדינה בתנאים דומים לערוץ 10.

בסוף החודש יסתיים הזיכיון של ערוץ 10 וטרם גובשה חקיקה להארכת הזיכיון. היום ערך רון לאודר מסיבת עיתונאים בתל אביב שבמהלכה חתם למעשה בצורה חד צדדית על מתווה ההסדר אליו הגיע הערוץ עם הוועדה וקרא לממשלה לחתום עליו גם. כמו כן הודיע כי יזרים 80 מיליון שקל לפעילות הערוץ בשנה הקרובה. אך כאמור מאוחר יותר נעשו כמה שינויים בהסדר. בעוד שנטען כי הערוץ קיבל את המתווה החדש, בערוץ טוענים כי הוא לא הוצג בפניהם.

 

יו"ר ערוץ 10 אבי בלשניקוב ויו"ר ועדת הכספים מיכל גרייבסקי מסרו: "אנו נדהמים כל פעם מחדש לראות את גודל היצירתיות והלולייניות, הכל בכדי להמשיך ולהחזיק קרוב לחזה את ערוץ 10 או לחילופין לסגור אותו לאלתר. הדעת לא יכולה לתפוס ולהבין את ההתנהלות הבלתי עניינית וההזויה בסוגיה זו. זהו עוד יום עצוב לחופש העיתונות במדינת ישראל".

 

בכיר בערוץ 10 מסר: "מתווה לוקר כפי שפורסם ויוחצן על ידי מנכ"ל משרד ראש הממשלה ב-5 בנובמבר של הארכת זיכיון ב-3 שנים התבסס על עבודה מקצועית של אנשי האוצר, עבודה שבבסיסה תוכנית עסקית לתקופה של 5-3 שנים. אפשר רק לתמוה איך ומדוע פתאום בהינף יד נמחקה עבודת כל הדרגים המקצועיים ותוכנית עסקית של 5-3 שנים אמורה לספק את אותן תוצאות בשנתיים בלבד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x