$
פרסום ושיווק

רמי שביט משיק רשת סופרמרקטים חדשה: "בשנתיים הראשונות נפסיד כסף"

על פי המודל העסקי, הכנסות רשת קוסט 365 בשנים הראשונות צפויות להגיע מחברי המועדון שישלמו 100 שקל דמי חברות. הרשת מתחייבת להיות רשת המזון הזולה ובעלת הרווחיות הגולמית הנמוכה ביותר בענף

אורנה יפת 13:0827.11.12

קבוצת המשביר לצרכן השיקה היום רשמית את רשת הסופרמרקטים החדשה קוסט 365. הרשת תנסה להשען על ההצלחה של רמי לוי שיווק השקמה שמיצב את עצמו כרשת הבי דיסקאונט זולה.   

לדברי רמי שביט, הבעלים של המשביר, בשנים הראשונות הוא צפוי להפסיד על רשת המזון. "בשנתיים הראשונות נפסיד כסף. לא קרה שום דבר. ואל תדאגו לי. גם במשביר לצרכן הפסדתי 50 מיליון שקל בשנתיים הראשונות כי לא היו לי מוצרים על המדף. אין מה לעשות – כולנו חיים על הספקים".

 


 

רמי שביט בהשקת קוסט 365 רמי שביט בהשקת קוסט 365 צילום: עמית שעל

 

שביט אמר כי חלק מהספקים אליהם חבר לא הסכימו לתת לרשת מוצרים באשראי. "כרגע קצת יותר קשה לנו בתנאי הסחר

כי יש לי רק שני סניפים", הודה שביט. "יש מקרים ששילמנו לספקים במזומן כי הם לא רצו לתת לנו באשראי. אבל שיהיה ברור – מהר מאד הם ימכרו לנו באשראי. מימון הסחורה הוא על חשבון הספקים".

 

על פי המודל העסקי של שביט, הכנסות הרשת, לפחות בשנים הראשונות, צפויות להגיע מחברי המועדון שישלמו 100 שקל דמי חברות. כיום, נותנת הקבוצה החזר של 50 שקל בקנייה הבאה ולדברי שביט, הכנסות הקבוצה עומדות על 30 מיליון שקל בשנה מחברי המועדון. בעתיד צפויה הרשת שלא להעניק החזר של 50 שקל, ובכך להגדיל את הכנסותיה מדמי החברות במועדון. חברי המועדון יזכו למחירים שונים מהמחירים אותם יקבלו כלל הקונים. כל מוצר יכלול מחיר רגיל שיקבע על פי המחיר הממוצע של סטורנקסט וייבדק אחת לשבוע, לפי השינויים על פי סטורנקסט, ומחיר נוסף שיהיה פחות תנודתי ומוזל יותר ויוצע רק לחברי מועדון. "במחיר השני אנו שואפים להיות זולים מהמתחרים ויהיו בו הנחות עמוקות", אמר שביט.

 

על פי התוכניות, קוסט 365 צפויה למנות בתוך כשנתיים 30 סניפים כאשר בשבוע הבא ייפתח הסניף הראשון בעפולה ואחריו סניף נוסף בכפר סבא. במהלך 2013 עתידים לקום סניפים גם בפתח תקווה, חולון, אילת, רמת גן, בת ים, גבעת שמואל, ירושלים, טירת הכרמל ותל אביב.

 

לפי שביט, ההכנסה הממוצעת הצפויה לסניף עומדת על 8 מיליון שקל בחודש, כלומר 96 מיליון שקל בשנה, ועם פריסת מרבית הסניפים הרשת תגיע למחזור מכירות של כ-2 מיליארד שקל בשנה. הרשת מתחייבת להיות רשת המזון הזולה ובעלת הרווחיות הגולמית הנמוכה ביותר בענף – רווחיות גולמית של כ-20%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x