• תפריט
מדיה

הפתרון למשבר בערוץ 10 מתעכב: חילופי האשמות הדדיים

הזיכיון של הערוץ מסתיים בעוד כחודש ועדיין לא הוסכם על הארכתו. יו"ר ערוץ 10: "לא יעלה על הדעת שאחרי 3 חודשים העבודה לא הסתיימה. כל ההסדרים הכספיים הוסדרו עם משרד האוצר"

שלי פריצקר 16:4021.11.12

משרד התקשורת טרם קיבל את מתווה ההסדר שיקדם את החקיקה להארכת זיכיונו של ערוץ 10, שיסתיים בסוף 2012. ההארכה היא למשך 3 שנים, במסגרת הסדר החוב. משרד התקשורת מחכה לאור ירוק ממנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר כדי לקדם חקיקה להארכת הזיכיון.

 

הערוץ הגיע להסכמות על הסדר החוב עם אנשי אגף התקציבים באוצר ועם לוקר, העומד בראש הוועדה שמינה האוצר לטיפול במשבר בערוץ 10, אולם הסכם טרם נחתם. הוועדה עוד אמורה להיפגש עם זכייני ערוץ 2 קשת ורשת שהגישו הסתיגויות להסדר ודרשו לקבל הקלות בדומה לערוץ 10.

 

אסיפת עובדי ערוץ 10 (ארכיון) אסיפת עובדי ערוץ 10 (ארכיון) צילום: גיא קרן

 

ממשרד התקשורת נמסר כי "עד רגע זה, לא העבירה ועדת לוקר את המתווה לפתרון בעיית ערוץ 10 וזכייני ערוץ 2. מיד עם קבלת המתווה, משרד התקשורת ינסח ויגיש הצעת חוק בהתאם למתווה". במשרד ראש הממשלה טוענים כי האשמה בעיכוב היא הרשות השנייה: "חלק מההסדר עם ערוץ 10, נוגע להשלכות רוחביות הנוגעות לזכייניות רשת וקשת, ולא ניתן לקדמו ללא התייחסת לסוגיה זו. הרשות השנייה, שהיא הגורם המקצועי לעניין מתן התייחסות להשלכות הרוחביות, הכפופה למשרד התקשורת, אמורה להציע הצעות בתחום. הצעה כאמור טרם הגיעה".

 

מהרשות השנייה נמסר: "כפי שנמסר לרשות מהוועדה בגיבוש ההסדר עם ערוץ 10, פרטי ההסדר טרם הושלמו וטרם סוכמו. הרשות השנייה נמצאת כל העת בדיונים עם הגורמים הרלוונטיים והבהירה את עמדותיה בנושאים אלו, כדי לסייע ככל שניתן בגיבוש פרטיו הסופיים".

 

על פי ההסדר המתגבש עם ערוץ 10, הערוץ יקבל הלוואה של 65 מיליון שקל לכיסוי חובות העבר. כנגד ההלוואה, הערוץ יתן בטחונות בגובה ההלוואה - 10 מיליון שקל ערבות בנקאית של בעל המניות הדומיננטי רון לאודר ושאר הסכום בערבויות של הערוץ. הערוץ יחזיר את ההלוואה במשך 6 שנים החל מינואר הקרוב.

 

בנוגע לחובות שצבר הערוץ בשנתיים האחרונות בהיקף 45 מיליון שקל - הערוץ ישלם במיידית 30 מיליון שקל שצבר על דמי זיכיון ותמלוגים. ה-15 מיליון שקל הנותרים בגין דמי הפצה על "עידן פלוס" ישולמו אחרי שיוסדרו התקנות בעניין.

 

בנוסף, לאודר יזרים במהלך שנה הקרובה 65 מיליון שקל לפעילות הערוץ. אחרי שיחתם ההסכם סופית הערוץ נדרש על ידי האוצר להסדיר את מבנה הבעלויות, כך שלאודר, שהינו היחיד שמזרים כספים בשנתיים האחרונות, צפוי להגדיל את האחזקה שלו בערוץ. זאת עד למקסימום האפשרי לתושב חוץ. לאודר מחזיק כיום 25% ממניות הערוץ.

 

יו"ר ערוץ 10 אבי בלשניקוב מסר בתגובה: "עברו 90 ימים מאז שהוקמה ועדת לוקר שתפקידה האחד הוא הסדרת המשך פעילותו של ערוץ 10. לא יעלה על הדעת שאחרי 3 חודשים העבודה לא הסתיימה. כל ההסדרים הכספיים הוסדרו עם משרד האוצר. נותרו עוד 38 ימים בהם רשאי ערוץ 10 לשדר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x