$
פרסום ושיווק

הכוכבים מתגייסים: הפעם כולנו מצביעים

קרן מור ונינט קוראות לך להצביע. קיציס ופרידמן דורשים שתצא מהאדישות. חיים יבין ומיקי חיימוביץ' מחכים לכם בקלפי. עשרות אמנים, כוכבים ועיתונאים התגייסו לקמפיין חדש להעלאת אחוזי ההצבעה בבחירות 2013

רז שכניק, "ידיעות אחרונות" 11:3531.10.12
"בחירות 2013 - הפעם כולנו מצביעים", זו הסיסמה שאיחדה עשרות מהכוכבים הגדולים של ישראל שהתגייסו לקמפיין יוצא דופן לעידוד ההשתתפות בבחירות הקרובות.

 

את הקמפיין יזמו פעילי המחאה החברתית רגב קונטס, שיר נוסצקי ורועי נוימן שהצליחו לגייס עשרות אמנים, אנשי טלוויזיה ועיתונאים שנרתמו לקרוא לאזרחי ישראל להתייצב בקלפי ביום הבחירות.

 

גיא פינס מתגייס גיא פינס מתגייס צילום: שאול גולן

 

בקמפיין משתתפים בין השאר כוכבי "ארץ נהדרת" אייל קיציס, טל פרידמן, אלי פיניש, שני כהן, עלמה זק וירון ברלד; הזמרים ריטה, נינט, עומר אדם, שלומי שבן, אפרת גוש, שירי מימון, עברי לידר וזאב נחמה; השחקנים גילה אלמגור, קרן מור ובעלה מנשה נוי, זאב רווח, יובל שרף ועמוס תמם; אנשי טלוויזיה ועיתונאים כמו חיים יבין, אורלי וילנאי, גיא מרוז, גיא פינס, אראל סג"ל, גורי אלפי ואסי עזר; הדוגמנית רותם סלע והשף אייל שני.

 

במסגרת הקמפיין יעלו לאינטרנט ולדף הפייסבוק של הקמפיין סרטונים, ויערכו פעילויות שטח בהשתתפות האמנים. ביום הבחירות עצמו יגיע הקמפיין לשיא בשורה של יוזמות בשטח.

 

אורלי וילנאי וגיא מרוז בצילומי הקמפיין אורלי וילנאי וגיא מרוז בצילומי הקמפיין צילום: שאול גולן

 

הקמפיין שואב את השראתו מקמפיינים דומים בעולם. האחרון והמשפיע ביותר שבהם נרשם בבחירות הקודמות בארצות־הברית. אז גייס הארגון Rock the Vote אמנים כמו מדונה, לאונרדו דיקפריו, כריסטינה אגילרה וסמואל ל. ג'קסון.

 

חיים יבין, שטבע ב־1977 את המושג מהפך, לא היסס להשתתף בקמפיין. "הקריאה היא: תצביעו למי שאתם רוצים, העיקר תצביעו", אמר יבין שהדגיש כי "האדישות הגוברת דחפה אותי להשתתף". גם הזמרת שירי מימון מיהרה להירתם. "לא חשבתי פעמיים", סיפרה. "אסור לשבת בחיבוק ידיים. אם נישאר שאננים נמצא את עצמנו בעוד קיץ של מחאות".

 

לאיש הטלוויזיה גיא פינס היה חשוב להמחיש לישראלים את משמעות ההצבעה. "משנה לשנה אנשים פה מאבדים תקווה שהקול שלהם משפיע", אמר. "יש תחושה של 'הכול במילא מסתדר איכשהו', בין טוב לרע, בעיקר רע, וחבל לטרוח. זו חשיבה שמכרסמת את הדמוקרטיה".

 

שלושת יוזמי הקמפיין משוכנעים שיצליחו להעלות את שיעורי ההצבעה בבחירות הקרובות. "בימים הקרובים נפתח אתר ונזמין את הציבור לעזור לנו במשימה הגדולה הזאת", אמרה נוסצקי. "מי שלא מצביע אשכרה מוריד את עצמו בדרגה

מאזרח לתושב".

 

"המטרה שלנו היא להעלות את שיעורי ההצבעה ל־86% כמו בבחירות הראשונות", מצטרף נוימן. "להחזיר את התחושה שהציבור הוא בעל הבית. אחרי הבחירות ניצור לובי בכנסת כדי להעביר חוק שההצבעה תהפוך לחובה, כמו באוסטרליה". גם חברם רגב קונטס הדגיש את הצורך במעורבות מצד האזרחים. "שום דבר לא יהיה הרסני למדינה ולחברה כמו להתייאש", אמר. "זה מה שבאמת מפורר אותנו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x