$
פרסום ושיווק

אחרי אסם ויוניליוור: ויטה פרי גליל מייקרת מוצרים

החברה העבירה לרשתות השיווק מחירון חדש שלפיו יעלו המחירים ב-3% עד 6%. המנכ"ל: "כבר לא יכולים לספוג את ההתייקרות". הרשתות בתגובה: "אין סיכוי שנעלה את המחירים"

אורנה יפת 18:0910.10.12
ויטה פרי גליל נתנה מחירון חדש לרשתות השיווק המגלם התייקרות של בין 3% ל-6% . בין היתר יתייקרו קופסאות שימורים: תירס ואפונה, שעועית ירוקה וצהובה, גזר ואפונה חומוס. כמו כן יעלה מחירם של מרקי ויטה וירקות קפואים שמשווקת החברה.

 

"אנחנו מעלים עלייה מינורית של מספר מוצרים שאנחנו כבר לא יכולים לספוג את ההתייקרות שלהם ולא יכולים להמשיך לייצר אותם יותר", אומר אושיק אפריים, מנכ"ל מפעל ויטה פרי הגליל. "אני מוכר כל השנה אפונה ב-10 שקלים והמתחרים שלי ב-17 שקלים. והם עומדים על נתח שוק של 70%, לא אני. מרק עוף אני מוכר כל השנה גם ב-10 שקלים ובחגים מכרתי אותו ב-9 שקלים. דווקא לנו צריך לפרגן, כי אני אפילו לא מתקרב למתחרים שלי.

 

לדברי אפריים, "ויטה פרי הגליל תשלם השנה תוספת של 7 מיליון שקל על הוצאות מזוט ביחס לשנה שעברה על אותה כמות ייצור. אי אפשר להעלות את שכר המינימום, את המים, החשמל, המזוט, חומרי הגלם שמתייקרים, ולבקש שנמשיך לספוג את זה. גם חוק האריזות החדש זה תוספת של 1.2 מיליון שקל בהוצאות החברה".

 

אושיק אפריים אושיק אפריים צילום: עמית מגל

 

ברשתות השיווק הפרטיות, שרואות בוויטה פרי הגליל ספק מתחרה, שכן הוא נמצא בבעלות רשת חצי חינם, אומרים כי הם לא מתכוונים לאשר את המחירונים. "הוא בא לפה, זרק איזה מחירון וברח", אומר קמעונאי ברשת פרטית. "התעלמתי ממנו ואני לא מתכוון לאשר אותו. הוא ספק קטן שבבעלות חצי חינם. אין סיכוי שאעלה מחירים שלו". גם ברשת נוספת אומרים כי אינם משווקים את המוצרים כי חצי חינם מתחרה בהם.

 

לפני כחודשיים ניסתה ויטה פרי הגליל להעלות את מחירי השימורים לרשתות השיווק אך לא הצליחה. כעת אומר אפריים כי "ברוב המקרים אנחנו מצליחים להעלות מחירים. אין פה איזה מוצר שאנחנו נוהגים בחזירות במחיר שלו. גם הקמעונאים יודעים את זה. במוצרי קפולסקי מחיר הקמח עלה מ-2 שקלים ל-3.30 שקלים לקילו ואנחנו לא מייקרים אותם. את פסטה ארבלה שזו פסטה שאנחנו מייבאים אנחנו מוכרים 3 ב-10 שקלים והמתחרים לא דומים לנו. וגם היא לא מתייקרת".

 

ההתייקרות של ויטה פרי הגליל באה בהמשך להודעת היצרניות הגדולות יונילוור, אסם, וקוקה קולה על עליות מחירים החל בנובמבר. מוצרי יוניליבר יתייקרו ב-4-6%, מוצרי אסם ב-4.8% בממוצע ומוצרי קוקה קולה בעד 5.7%. בשלב הבא צפויות גם המחלבות לייקר את מוצרי החלב בשל עליית מחיר המטרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x