• תפריט
פרסום ושיווק

רשת רכשה את התוכנית "אקס-פקטור"

אחרי דה-וויס, לזכיינית ערוץ 2 יש בידיים פורמט פופולרי נוסף של ריאליטי-מוזיקה. האם סיימון קאוול יגיע לישראל?

רז שכניק, "ידיעות אחרונות" 10:2910.10.12

אחרי ספקולציות, גישושים ומגעים איטיים, נפל דבר בטלוויזיה הישראלית. זכיינית ערוץ 2 רשת קנתה את האופציה לשידור תוכנית הריאליטי הפופולרית "אקס-פקטור" של סיימון קאוול. האופציה נרכשה מענקית המדיה פרימנטל, ובכך קיבלה רשת אפשרות להעלות את הגרסה העברית של "אקס-פקטור" במהלך תקופה של כשנה-שנה וחצי עד פקיעת האופציה. מזכר ההבנות בין רשת לפרימנטל נחתם סופית בימים האחרונים.

 

ברכישת האופציה השיגה רשת שני יעדים מרכזיים: 1. חסימה של ערוץ 10 (שמתכנן תגובת נגד לאבידה של "הישרדות) והזכיינית קשת, שסומנה כאופציה ראשונה לרכישת "אקס-פקטור" כתוכנית שתחליף בעתיד את "כוכב נולד" (ראוי להדגיש שקשת הכחישה את הערכות אלה). 2. העלאת מותג דגל פופולרי מאוד שזוכה לגב עולמי. כך למשל, כוללת האופציה אפשרות להביא לישראל את סיימון קאוול עצמו כדי להשתתף בתוכניות הראשונות ולהוות מנוף להמשך.

 

 

סיימון קאוול מ"אקס-פקטור". רשת תעלה את הגרסה העברית סיימון קאוול מ"אקס-פקטור". רשת תעלה את הגרסה העברית

 

כל זה לא אומר שמחר כבר יעלה "אקס-פקטור" בערוץ 2. לרשת כרגע אין סיבה להעלות גב-אל-גב תוכנית כשרונות נוספת לצד "דה-וויס", שתתחיל בקרוב את העונה השנייה. האפשרות לשידור "אקס-פקטור" תיראה ריאלית יותר בעונת הקיץ, כך שייווצר חלון זמן מספיק מרווח לפני העונה השלישית של "דה-וויס". כמובן שבהנחה של מעבר עתידי של רשת לשבוע שידורים רצוף, הרכישה של "אקס-פקטור" נראית מאוד הגיונית. ברשת סירבו אתמול להגיב לידיעה.

 

"אקס-פקטור" עלתה לראשונה בספטמבר 2004 בבריטניה והוציאה עד כה לעולם הפופ שמות כמו ליאונה לואיס, שיין וורד, אלכסנדרה בורק וג'ו מקלדרי. במהלך השנים שפטו בפורמט הבריטי, לצד קאוול, דמויות כמו שרון אוסבורן, פאולה עבדול, דני מינוג ושריל קול.

 

ב-2011 נחתה "אקס-פקטור" בארה"ב, ברשת פוקס, והציגה פאנל שכלל את קאוול, ניקול שרזינגר (החליפה את שריל קול אחרי זמן קצר), פאולה עבדול ומפיק העל אל.איי ריד. התוכנית זכתה להצלחה גדולה והוציאה את המנצחת מלאני אמארו, שמראה סימנים נחושים של המראה בעולם הפופ. אחרי עונה אחת החליט קאוול על שינויים גורפים בצוות השופטים, השאיר רק את אל.איי ריד והביא לפאנל את דמי לובאט ובריטני ספירס בהחתמה שמוערכת ב-15 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x