$
פרסום ושיווק

בעלת "הישרדות": לא היתה אופציה לעונה נוספת עם ערוץ 10

החברה האנגלית CASTAWAY טוענת כי בקשת ערוץ 10 לעצור את ההתקשרות בינה לבין זכיינית ערוץ 2 רשת אינה ישימה

יצחק דנון 09:0430.08.12
החברה האנגלית CASTAWAY, בעלת הזכויות בפורמט "הישרדות", טוענת כי בקשת ערוץ 10 לעצור את ההתקשרות בינה לבין זכיינית ערוץ 2 רשת אינה ישימה מאחר שהסכם ביניהן כבר נחתם ב־2 באוגוסט. תשובה זו של החברה הבריטית הוגשה לביהמ"ש המחוזי בת"א בתגובה לתביעת ערוץ 10 נגד מעבר זכויות ההפקה של "הישרדות" לרשת. בתביעה, שהוגשה לפני עשרה ימים, נאמר כי בכוונת הערוץ להגיש תביעה כספית בהיקף עשרות מיליוני שקלים בין היתר עקב נזקיו כתוצאה מהעיכוב בהפקת העונה השביעית של התוכנית שהיתה מתוכננת לחודש מאי 2013, שיוביל להקטנת הכנסות הערוץ.

 

קאסטאווי טוענת כי ההוראות בחוזה שהתייחסו להתקשרות עתידית בינה לבין ערוץ 10 בוטלו, וכך גם האופציה לניהול מו"מ על עונה נוספת ־ בניגוד לטענת ערוץ 10 כי האופציה לניהול מו"מ היתה אמורה להיות בתוקף במשך שלושה חודשים מסיום העונה הנוכחית. עוד נטען כי היענות לבקשת ערוץ 10 תהיה בבחינת הענקת פרס לחברה שהפרה חוזים באופן סדרתי, וכעת מבקשת כי ביהמ"ש יכשיר התנהלות זו תוך גרימת נזק.

 

הישרדות. בעלת הפורמט טוענת כי ערוץ 10 הפר חוזים הישרדות. בעלת הפורמט טוענת כי ערוץ 10 הפר חוזים צילום: ורד אדיר

 

בתגובתה של רשת לבקשה נאמר כי מדובר בבקשה משוללת יסוד באופן ענייני, משפטית ועובדתית כאחד, וכי ערוץ 10 מבקש הלכה למעשה לשנות את המצב הקיים ולא לשמר אותו כנטען על ידו. הזכיינית טוענת כי אין מחלוקת על כך כי זכויות ההפקה והשידור של "הישרדות" לעונות הבאות נמכרו לה בתמורה מלאה. הדיון בבקשה נקבע ל־4 בספטמבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x