$
מדיה

ביהמ"ש דחה את בקשת ערוץ 10 למנוע את מעבר "הישרדות" לרשת

בית המשפט סירב לבקשה לתת צו מניעה זמני נגד ההתקשרות עם החברה שמחזיקה בזכויות לפורמט. הערוץ טען כי ההתקשרות נעשתה בחשאי ובניגוד להסכם

יצחק דנון 19:1814.08.12

בית המשפט דחה את בקשת ערוץ 10 לצו מניעה זמני נגד ההתקשרות של זכיינית ערוץ 2 רשת, עם החברה האנגלית CASTAWAY TELEVISION PRODUCTIONS המחזיקה בזכויות לפורמט התוכנית הישרדות, להפקת ושידור העונה השביעית של הישרדות בערוץ 2. בית המשפט קבע כי אין מקום להעניק צו מניעה במעמד צד אחד בלבד. המשך הדיון בתיק נקבע לחודש ספטמבר, לאחר פגרת בתי המשפט.

 

ערוץ 10 טען כי הוא מעוניין להמשיך בכל ההכנות לקראת העונה השביעית של התוכנית, וכל יום שעובר מבלי שהערוץ מקדם את הפקת התוכנית גורם לו לנזק עצום.

  

"הישרדות" בערוץ 10 "הישרדות" בערוץ 10 צילום: ורד אדיר

 

הערוץ טען כי מדובר במקרה קיצוני בו עולם הריאליטי התערבב עם העולם האמיתי כאשר רשת והחברה האנגלית, בחשאי ובניגוד להסכם תקף עם ערוץ 10 ובניגוד להתנהלות שהיתה בינו לבין החברה האנגלית, התקשרו מאחורי גבו של ערוץ 10 בהסכם ביניהן בנוגע להפקת ושידור העונה השביעית של הישרדות, וכאילו מדובר בעוד פרק המצולם באי אקזוטי.

 

עוד נטען, כי בנסיבות המקרה נחצו קווים אדומים אשר מן הראוי שלא יטשטשו גם כאשר מדובר ביריבים עסקיים ועל בית המשפט להוציא מסר ברור וחד לפיו בעולם האמיתי לא ניתן לגנוב פסלונים, להיתפס ולצאת בלא כלום וכי בעולם האמיתי אסור להפר הסכמים, לגרום לנזק ולבקש חסינות, אלא בעולם האמיתי קיים בימ"ש האמור לבחון את ההתנהלות הנפרשת בפניו ולקבל החלטה מושכלת בהתאם לדין, להלכות הידועות, לנוהג, לשכל הישר ולעקרונות הצדק.

 

 לטענת ערוץ 10, בהסכם בינו לבין החברה האנגלית נכלל בין היתר סעיף אופציה מפורש לפיו עם שידור פרק הסיום של העונה השישית, מוענקת לערוץ 10 תקופה בת 3 חודשים לניהול מו"מ בלעדי מול החברה האנגלית בקשר עם שידור העונה הבאה של הישרדות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x