$
פרסום ושיווק

סלט ערבי: הבעלים של הערוץ הערבי פועלים לשינוי מבנה השליטה

חלק מבעלי המניות של הערוץ רוצים להגדיל את חלקם, בעוד שאחרים אינם מעוניינים להמשיך ולהזרים כספים

שלי פריצקר 09:1308.08.12
שמח בערוץ הערבי הייעודי: אחרי חבלי לידה קשים והשקה באיחור של חצי שנה מתגלעים בקיעים בין בעלי המניות. לפני כחודש הושק הערוץ רשמית עם לוח שידורים בהשקעה של 16 מיליון שקל, אך נדמה שריבוי בעלי המניות מקשה על פעילותו. כמה ימים לאחר תחילת השידורים עזב מנכ"ל הערוץ ג'וזף אטרש את תפקידו, ועדיין אין הסכמה בין הבעלים לגבי זהות המנכ"ל החדש. נוסף על כך, בתחילת השבוע התקיימה ישיבת דירקטוריון שבה התברר כי חלק מבעלי המניות רוצים להגדיל את חלקם, בעוד שאחרים אינם מעוניינים להמשיך ולהזרים כספים.

 

בערוץ הערבי עשרה שותפים, ובהם גופי תקשורת ואנשי עסקים יהודים וערבים כגון זכיינית ערוץ 2 רשת, ענני תקשורת, חברת הפרסום סקטורס של מוסא חסדיה, קבוצת פנורמה שבבעלות בסאם ג'אבר, רנד חברה לרווחה נפשית למשפחה, ביסאן תקשורת של ג'עפר פרח, העיתונאי והסופר רן אדליסט ועוד.

 

 

לדברי גורם בערוץ, "עם כל כך הרבה שותפים קשה להימנע מחילוקי דעות". לדבריו, "בישיבת הדירקטוריון האחרונה נתגלעו חילוקי דעות קשים לגבי אופי הערוץ והתברר שלא כל הבעלים מוכנים להזרים כסף. בנוסף, תחום הטלוויזיה הוא בעייתי כרגע. במצב שכזה, לערוץ אין עתיד".

 

מנגד, ישנם גורמים הטוענים כי אין משבר ושישנם בעלי מניות - ובהם בסאם ג'אבר והיו"ר זיאד אל־עומרי - שדווקא מעוניינים להגדיל את אחזקתם ל־51% כדי להשיג שליטה. הגעה למבנה שליטה ריכוזי עשויה להקל על ניהול הערוץ הערבי.

 

תגובת הערוץ: "אנו לא בקשיים כלכליים. בעלי המניות מביעים אמון מלא בערוץ, ולראיה: חלקם אף מתעניינים בהגדלת אחזקותיהם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x