$
פרסום ושיווק

הרכישה של כמעט חינם על ידי יינות ביתן מתעכבת בעיקר בגלל תג המחיר

רני ועדי צים, מבעלי כמעט חינם, דורשים לבצע את העסקה לפי שווי של 420 מיליון שקל לצים שיווק. מחלוקת נוספת נוגעת למיקום המשרדים של הרשת הממוזגת

גיל קליאן 08:4701.08.12
עסקת הרכישה של רשת כמעט חינם על ידי יינות ביתן מתעכבת, כאשר בין הצדדים נותרו עוד פערים על מחיר העסקה ותנאיה. לא מעט מקורבים לעסקה העריכו בשבוע שעבר כי העסקה סוכמה וכי העיכוב היחיד נובע מסיבות מנהגיות: נחום ביתן, בעליה של יינות ביתן, הוא אדם מסורתי, וככזה הוא אינו נוהג לחתום על עסקאות לפני ט' באב.

 

עדי ורני צים עדי ורני צים צילום: תומי הרפז

 

אולם אותם מקורבים התבדו כאשר ט' באב חלף עבר לו, וחתימה על העסקה אין. היו מקורבים אחרים שטענו עוד בשבוע שעבר כי בין הצדדים נותרו מחלוקות, אבל גם הם העריכו שהכרעה לכאן או לכאן תיפול בסוף יולי. גם מקורבים אלו התבדו, מאחר שרגע ההכרעה טרם הגיע: מצד אחד שני הצדדים לא סגרו את כל הפרטים ומצד שני הם עדיין לא החליטו לוותר על העסקה. בשלב זה לא ברור אם הצדדים יצליחו לגשר על המחלוקות, כך שייתכן כי בסופו של דבר העסקה לא תצא אל הפועל.

 

עיקר המחלוקת בין יינות ביתן לבין כמעט חינם של האחים רני ועדי צים נסבה סביב מחיר העסקה: האחים דורשים לבצע את העסקה לפי שווי של 420 מיליון שקל לצים שיווק, החברה הציבורית שמחזיקה ברשת החנויות הקמעונאיות. אתמול נסחרה החברה לפי שווי של 308.5 מיליון שקל. כמו כן האחים דורשים תשלום אחד, ובמזומן. עוד מחלוקות נוגעות למיקום המשרדים של הרשת הממוזגת (האחים צים רוצים שהמטה יישאר בבניין שבבעלותם); האם החברה הממוזגת תקלוט את כל עובדי כמעט חינם; ובמקרה של פיטורים, מי ישלם את הפיצויים.

 

כמעט חינם ויינות ביתן לא הגיבו לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x