שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

ועדת המדרוג: ההקדמה של "מבט" דווקא פגעה ברייטינג

ערוץ 1 ניסה להילחם בזכייניות והקדים בתחילת מאי את המהדורה המרכזית לשמונה, אבל הרייטינג ירד. חדשות 10 שרדה בשלום את עזיבת מיקי ויעקב

שלי פריצקר 09:2325.06.12

יותר משליש ממשקי הבית בוחרים מדי ערב לצפות בחדשות בטלוויזיה, כך עולה מנתוני הוועדה למדרוג המתייחסים לכלל משקי הבית בישראל. מנתוני המחצית הראשונה של 2012 מתברר כי הרייטינג המצרפי של שלוש מהדורות החדשות המרכזיות (בערוצים 1, 2 ו־10) עמד בימי חול על 34.7%; וכי המהדורה המרכזית של חדשות ערוץ 2 ממשיכה להוביל בפער גדול לעומת המתחרים - עם 20.5% רייטינג ממוצע, ללא שיפור לעומת המחצית הראשונה של 2011, אז עמד הרייטינג על 20.4%.

 

כאשר בודקים את אחוזי הצפייה במחצית הראשונה של 2012 לפי זכייניות, מתברר כי מהדורות החדשות זוכות לרוח גבית בימי השידור של קשת - עם 21.3% רייטינג ממוצע לעומת 19.1% בימי השידור של רשת. מהדורת החדשות של ערוץ 10 שומרת על יציבות לעומת המחצית המקבילה ב־2011 - עם רייטינג ממוצע של 10.1% לעומת 10.3% בהתאמה; ואילו מבט של ערוץ 1 נחלשת: שעת השידור של המהדורה הוקדמה במחצית הראשונה של השנה (מ־21:00 ל־20:00) כדי להילחם ראש בראש מול הערוצים המסחריים, אבל הרייטינג ירד - מ־5.1% במחצית המקבילה ל־4.1% במחצית הראשונה של 2012.

 

ינון מגל ומרב מילר ינון מגל ומרב מילר צילום: ששון תירם

 

רשת נחלשת

 

הישראלי הוא צרכן חדשות כפייתי. לדברי מנכ"לית הוועדה למידרוג ד"ר יפעת בן חי שגב, "לרייטינג של שידורי החדשות בישראל אין אח ורע בעולם והמהדורות נכנסות דרך קבע לטבלת השידורים הנצפים".

 

בינואר האחרון התחלפו זכייניות ערוץ 2 בימי השידור: קשת עברה לשדר שלושה ימים בשבוע (ראשון־שלישי) ואילו רשת עברה לארבעה ימי שידור (רביעי־שבת). ההחלפה היטיבה עם מהדורות החדשות בימי השידור של קשת: אלו רשמו עלייה ברייטינג לעומת המחצית הראשונה של 2011 (מ־21.1% ל־21.3% בהתאמה), אבל אצל רשת חלה באותה עת מגמה הפוכה (ירידה מ־20% ל־19.1%), במילים אחרות: למרות הירידה במספר ימי השידור של קשת, ההובלה שלה רק התחזקה במחצית הראשונה של השנה, בכל הנוגע לחשיפה למהדורות החדשות.

 

אמנם בתחילת השנה הציגה רשת לוח שידורים אטרקטיבי בפריים טיים, שכלל תוכניות כמו "דה וויס" ו"המירוץ למיליון" וזכתה לנתוני רייטינג גבוהים שמשכו מעלה גם את אחוזי הצפייה במהדורות החדשות, אולם בחודשיים האחרונים סובלת רשת מצניחת רייטינג והדבר כפי הנראה משך מטה גם את הצפייה במהדורות החדשות.

 

 

חדשות 10 שורדת

 

לחדשות ערוץ 10 יש קהל צופים נאמן גם בתקופה שבה לוח השידורים סובל מחולשה בפריים טיים, כפי שקרה בתחילת השנה. כאמור, הרייטינג של מהדורת החדשות של הערוץ רושם יציבות לעומת המחצית הראשונה של 2011 וזאת אף שבתקופה המקבילה הובילו את המהדורה המגישים הבכירים מיקי חיימוביץ' ויעקב אילון. המהדורה שרדה הן את נטישות הבכירים - והתייצבה עם המגישה תמר איש שלום - והן את המעבר לשידור מחדרון באולפני הבירה JCS בירושלים, שפגע בנראות של המהדורה.

 

מה קורה בשידור הציבורי? כאמור, הקדמת שעת השידור לא היטיבה עם הרייטינג של מהדורת מבט, וכאשר בודקים את הרייטינג של המהדורה מאז הוקדמה שעת השידור (ב־6 במאי) ועד סיום המדידה (18 ביוני) מגלים רייטינג ממוצע של 3.9% לעומת 5.1% בתקופה המקבילה ב־2011.

 

בגזרת שישי בערב, "אולפן שישי" של חדשות 2 מובילה בפער אדיר לעומת מהדורת שישי של ערוץ 10 "השבוע" - 15.9% רייטינג לעומת 5.1% - אולם גם במקרה זה רשת, שקיבלה לידיה את השידור בימי שישי השנה, מפגינה חולשה לעומת קשת, ששידרה בימי שישי במחצית המקבילה אשתקד. כך קרה שהרייטינג הממוצע של "אולפן שישי" ירד מ־17.3% בתקופה המקבילה ל־15.9% השנה. יש לציין כי בשנה שעברה הגיש את המהדורה יאיר לפיד, שפרש בינואר האחרון לטובת הפוליטיקה ועתה מגיש אותה דני קושמרו. מהדורת שישי של ערוץ 1, "יומן", רשמה רייטינג של 4.7%, בדומה לתקופה המקבילה אשתקד.

 

לגבי ערוץ 10, מהדורת "השבוע" סבלה בשנה האחרונה מטלטלות: במחצית הראשונה של 2011 הגיש אותה גיא זוהר שהתפטר בעקבות פרשת ההתנצלות בפני שלדון אדלסון, אולם הרייטינג דווקא התחזק מ־4.9% בתקופת זוהר ל־5.1% במחצית הראשונה של 2012. באחרונה קוצצה המהדורה לפחות מ־20 דקות, כחלק מתוכנית ההתייעלות של ערוץ 10, והיא זוכה לרייטינג ממוצע של כ־4%.

 

לגבי מוצאי שבת, במהדורת חדשות 2 חלה ירידה משמעותית יותר של 2.4% רייטינג לעומת התקופה המקבילה (מ־22.2% ל־19.8%); לעומת זאת, "המגזין" עם אושרת קוטלר של ערוץ 10 התחזקה מ־7.1% בתקופה המקבילה ל־8.5% במחצית שחלפה. אצל הערוץ הציבורי חלה נטישת צופים לעומת המחצית המקבילה ומהדורת "רואים עולם" צנחה מ־6% במחצית הראשונה של 2011 ל־4.5% במחצית הראשונה של השנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x