$
פרסום ושיווק

"מקור ראשון" פיטר בחודשיים האחרונים יותר מ־50 עובדים, מתוך 450 המועסקים בו

העיתון היומי שפונה למגזר הדתי־לאומי סגר השנה גם את משרדיו בתל אביב ומערכת העיתון רוכזה בירושלים. לדברי גורמים בעיתון, מדובר במהלכי התייעלות

שלי פריצקר 08:3824.05.12
עיתון "מקור ראשון" פיטר בחודשיים האחרונים יותר מ־50 עובדים מתוך כ־450 המועסקים בו. מוקדם יותר השנה סגר העיתון את משרדיו בתל אביב ומערכת העיתון רוכזה בירושלים. לדברי גורמים בעיתון, מדובר במהלכי התייעלות שחלקם גם נובעים מהתאמות למצב שוק התקשורת.

 

מקור ראשון הוא

עיתון יומי הפונה למגזר הדתי־לאומי. בסופי שבוע הוא מודפס במהדורה מורחבת של כ־70 אלף עותקים, מהם 40 אלף מחולקים למנויים. העיתון נמצא בבעלות קבוצת הירש מדיה של שלמה בן צבי המשמש גם עורך העיתון.

בן צבי מנסה להרחיב את פעילותו גם לאפיקים אחרים ולאחרונה נקשר שמו למכרז לערוץ הייעודי "מורשת".

 

למרות מצבו הקשה, במקור ראשון עובדים בימים אלו על אתר אינטרנט מושקע כחלק מהתוכנית העסקית. ככל הידוע, תוכנית זו יצרה חילוקי דעות גדולים בתוך ההנהלה בגלל ההשקעות הגדולות הנעשות לצד הקיצוצים. כבר ב־2008 דווח כי מקור ראשון נקלע לקשיים ועובדיו אף הגישו בקשת פירוק לבית המשפט. לאחר מכן נעשו כמה קיצוצים.

 

המשנה למנכ"ל העיתון שגיא הראל מסר כי "בחצי השנה האחרונה העיתון העביר את החטיבה העסקית מתל אביב לירושלים. במסגרת המעבר נאלצנו להיפרד מחלק מהעובדים שהתגוררו בתל אביב ובמקביל בוצעו פעולות התייעלות שבמסגרתן נפרדנו מפחות מ־40 עובדים". הראל הוסיף כי איחוד החטיבה העסקית עם מערכת העיתון, שינוי ארגוני תוך שיטוח הפירמידה הניהולית והקמת מערך מדידה ובקרה נועדו לשפר את התאמת החברה לצורכי הלקוחות ולשינויים בשוק, ולאפשר שליטה הדוקה יותר על ההוצאות.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x