$
פרסום ושיווק

רשת 5 נגרים סגרה את כל סניפיה

הנהלת החברה הודיעה ל-40 העובדים שלא להתייצב לעבודה. 5 נגרים נקלעה למצב של חוסר בתזרים מזומנים ולא ברור אם תחזור לפעול ובאיזה מתוכנת

אורנה יפת 15:5515.05.12

רשת הרהיטים 5 נגרים סגרה לפני כשעה במפתיע את כל הסניפים והודיעה לעובדי החברה שלא להתייצב לעבודה. ברשת מועסקים 40 עובדים. 5 נגרים נקלעה למצב של חוסר בתזרים מזומנים ונכון לשעה זו, לא ברור אם תחזור לפעול ובאיזה מתכונת.

 

"אנחנו לא מתכוונים ללכת להקפאת הליכים כמו
קיקה, אבל עוד לא ברור כיצד נפעל. בשעה זו הנושא נמצא בבדיקה של עורכי הדין של החברה והם יחליטו כיצד לפעול", אמר ל"כלכליסט" יורם עינב, מנכ"ל החברה ומבעלי הרשת. לדבריו, "נכון לרגע זה, טרם חזרו צ'קים של הרשת לספקים".

 

בנוגע ללקוחות שביצעו הזמנה מהרשת מסר עינב, כי "לקוחות שעשו הזמנה בשבועות האחרונים, נתנו הוראה להחזיר להם את כספם. מי שביצע הזמנה ישנה יותר, לא ברור עדיין מה יקרה עם כספו ואם יוכל לקבל את המוצרים. אנחנו מתייעצים עם עורכי הדין".

 

לפני 8 חודשים מכרה 5 נגרים מפעל שהיה ברשותה והעבירה את הייצור של הרהיטים לקבלני משנה. לחברה מבנה בבעלותה באזור התעשייה בראשון לציון.

 

5 נגרים הוקמה לפני כ-40 שנה על ידי עזיז ענביאן. לפני כ-23 שנה עבר ניהול החברה לידי בניו, יורם ואלברט ז"ל, שנפטר לפני כשנתיים. כיום מחזיקים בבעלות על החברה יורם עינב עם אשת האח ושני ילדיו.

 

מדובר במותג חדרי ילדים מוכר שנחשב למותג איכותי, אם כי לא זול. לרשת שבעה סניפים בראשון לציון, באר שבע, ירושלים, רמת גן, נתניה, עפולה וחיפה.

 

לפני מספר ימים נסגרו גם שערי חנות הרהיטים האוסטרית קיקה שפועלת בנתניה. החברה נכנסה להקפאת הליכים בשל חובות של 159 מיליון שקל.

 

קודם לכן נקלעה חברת מטבחי דואיט לחובות של כ-20 מיליון שקל, מתוכם 6 מיליון לבנק דיסקונט שהוא הנושה הגדול ביותר. לחברה הוצא צו פירוק.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x