$
פרסום ושיווק

גם ויקטורי הורידה את חיתולי פמפרס מהמדף

ל"כלכליסט" נודע כי הרשת ביקשה מפרוקטר להוריד את מחירי החיתולים - ונענתה בשלילה. רמי לוי הפסיק למכור את החיתולים לפני חודשיים

אורנה יפת 07:1030.04.12

סכסוך מסחרי נוסף לפרוקטר אנד גמבל: ל"כלכליסט" נודע כי גם רשת הדיסקאונט ויקטורי הסירה מהמדפים את חיתולי פמפרס של פרוקטר וזה שבועיים אינה מבצעת הזמנות מחברת דיפלומט, המשווקת של מוצרי פרוקטר בישראל. בכך הצטרפה ויקטורי לרשת שיווק השקמה רמי לוי, שהוציאה את חיתולי פמפרס מסניפיה

כבר במחצית חודש פברואר.

 

הסכסוך נולד לאחר שבוויקטורי ביקשו להוריד את מחיר הקנייה של החיתולים או לחלופין שפרוקטר תשתתף במבצעים שהרשת עושה לצרכן ותגדיל את ההנחה הניתנת לקמעונאי. בפרוקטר אנד גמבל סירבו לבקשה ובתגובה החליט המנכ"ל אייל רביד, שהוא גם מבעלי הרשת, להפסיק לשווק את מותג החיתולים. פמפרס מחזיקה בנתח השוק השני בגודלו בקטגוריית החיתולים (27%, נכון לסוף 2011). מובילת השוק היא חוגלה המשווקת את האגיס, עם נתח שוק של 48%.

 

מוצריה של פרוקטר אנד גמבל מגיעים לקמעונאים דרך המרכז הלוגיסטי של החברה (מרלו"ג). לטענת הקמעונאים, פרוקטר הורידה את ההנחה הניתנת להם על קנייה מהמרלו"ג - מ־7% ל־3.6%–5%.

 

כאמור, לפרוקטר סכסוך מסחרי גם עם רמי לוי סביב מחירי החיתולים. בין הצדדים נערכו יותר מחמש פגישות והיום מתקיימת פגישה נוספת בין שני הצדדים שככל הנראה תוביל לסיום הסכסוך.

 

בעוד שפמפרס הורדה מהמדף, מוכרת ויקטורי את חיתולי האגיס במחיר מבצע של 43 שקל לחבילה. כמו במקרה של רמי לוי, גם אצל ויקטורי חוגלה היא הנהנית העיקרית מהסכסוך המסחרי בין פרוקטר לרשתות. אצל רמי לוי נמכרת חבילת חיתולי האגיס במחיר מבצע של 40 שקל.

 

לדברי קמעונאי בכיר, "נתח השוק של פמפרס גדל בשנתיים האחרונות ולכן פרוקטר מרגישה בטוחה בעצמה ואינה מוכנה לעשות הנחות. למה הקמעונאים צריכים למכור חבילת פמפרס ב־50 שקל ובלי שום רווח, אם הם יכולים למכור את האגיס במחיר מבצע שנע סביב 40 שקל וגם להרוויח עליו?".

 

בשבוע שעבר הודיעה דיפלומט לקמעונאים על התייקרות של 4%–6% בכמה ממוצרי פרוקטר אנד גמבל, לא כולל פמפרס. פרוקטר אישרה את המידע ומסרה, בין השאר, כי "בשאר מותגי החברה לא יחול שינוי, לעת עתה". מבין השורות ניתן ללמוד כי החברה שומרת לעצמה את הזכות לייקר מותגים נוספים, ולא מן הנמנע כי הדבר יחול גם על פמפרס.

 

הקמעונאים והספקים נלחמים על מחירי החיתולים כבר כמה שנים. חבילות החיתולים נמכרות ברשתות השיווק במחירי הפסד, כדי למשוך צרכנים לחנויות. המחאה החברתית העצימה עוד יותר את מאבק המחירים. בכירי סופר־פארם טענו לאחרונה כי מחיר החיתולים שמכרה הרשת נשחק ב־2011 ב־11.4%, וכי הרשת הפסידה 50 מיליון שקל על מכירות חיתולים ומזון תינוקות באותה שנה, לעומת הפסד של 30 מיליון שקל ב־2010.

 

רביד אישר את המידע ומסר: "הורדנו את חיתולי פמפרס מהמדפים בשל סכסוך מסחרי עם החברה. מחיר הקנייה של המוצר לא התאים לנו".

 

מפרוקטר נמסר: "אנו לא נוהגים לדון בעניינים מסחריים על גבי העיתון".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x