$
פרסום ושיווק

4 ימים של עיצומי קוטג' עלו לתנובה 7 מיליון שקל

סכסוך העבודה בחברה החריף אתמול לאחר שההנהלה ביקשה מכמה מעובדי המחלבה ברחובות לא להגיע לעבודה. גם המנהלים בחברה מוחים: לא מוכנים לקבל אייפד במקום הבונוס השנתי המסורתי

אורנה יפת 07:0522.03.12

אובדן ההכנסות שנגרם לתנובה עד כה כתוצאה מעיצומי העובדים עומד על 7 מיליון שקל, לפי הערכות. על פי נתוני נילסן, תנובה מוכרת בשבוע גביעי קוטג' בהיקף כספי של קרוב ל־10 מיליון שקל, ומתחילת השבוע סופגת החברה ההפסדים מפדיון המכירות בנקודות המכירה וכן ממוצרים שתאריך התפוגה

שלהם פג ונזרקים.

 

סכסוך העבודה בתנובה עלה אתמול מדרגה, כשהנהלת החברה הודיעה לחלק מעובדי הייצור במחלבה ברחובות שלא להגיע לעבודה בשל העיצומים שכוללים הפסקת שיווק קוטג' ושוקו.

 

לפי ועד העובדים מדובר בהודעה שההנהלה העבירה ל־32 עובדים במחלבה, בעוד בתנובה טוענים כי מדובר ב־10 עובדים בלבד וליתר העובדים נמצאו משרות חלופיות בתוך המחלבה. "זה הליך לא חוקי", אמר ל"כלכליסט" יו"ר ועד עובדי תנובה אחיאב שמחי. "אני נתתי הוראה לעובדים להגיע לעבודה כרגיל. על הצדדים להגיע לגישור או שנחריף את העיצומים".

 

מטרת העובדים: לשפר את תנאי השכר בחברה

 

עובדי תנובה פתחו בעיצומים במטרה לשפר את תנאי השכר שלהם, כשהפסיקו ביום ראשון את שיווק הקוטג' לרשתות השיווק ונקודות המכירה. ביום שלישי הוחרפו העיצומים והעובדים הפסיקו לשווק גם שוקו. השיווק של שני מוצרים אלה נמשך רק לבתי חולים ובתי אבות.

 

על פי ההערכות, תנובה מעבירה בימים אלו את המוצרים שאינם משווקים כתרומות לצה"ל ולעמותות שונות.

רמי לוי בעלי רשת שיווק השקמה מדווח כי ברשת שיווק השקמה מכירות טרה עלו ב־45% והמכירות של שטראוס עלו ב־65%. "תנובה לא מכרה כלל מאז יום שני", מציין לוי. במגה מדווחים כי עדיין קיים מחסור בקוטג' תנובה בכל הסניפים וכי הרשת תיגברה את מערך ההזמנות של מוצרי טרה ושטראוס. ברשתות מגה נרשמה ירידה של 57% בפדיון קוטג' תנובה, ועלייה של 42% בפדיון קוטג' טרה ושל 95% בפדיון קוטג' שטראוס.

 

גם המנהלים ממורמרים: לא רוצים אייפד

 

סכסוך העבודה עמו מתמודדת תנובה אינו רק מול עובדים המאוגדים בוועד העובדים, אלא גם מול העובדים להם יש חוזים אישיים. כפי שנחשף ב"כלכליסט", הנהלת תנובה החליטה שלא להעניק ל־500 המנהלים בחוזים אישיים את הבונוסים על הישגי שנת 2011, מה שגרם למרמור רב מצד אותם מנהלים שעמדו לצד החברה בזמן מחאת הקוטג' וחרם הצרכנים.

 

ל"כלכליסט" נודע כי בהנהלת תנובה התקבלה החלטה כי במקום הבונוס הכספי, יוענק למנהלים אייפד של חברת אפל. אלא שהעובדים, למרות שטרם קיבלו את ההודעה הרשמית על כך מצד ההנהלה, כבר העבירו את המסר כי יתנגדו לקבל את האייפד וכי הם מעדיפים שלא לקבל דבר.

 

מתנובה נמסר: "טרם יצאה הודעה רשמית למנהלים בעניין".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x