$
פרסום ושיווק

הכנסת נגד הפרסומת החדשה של קסטרו

במכתב שיזם ח"כ אורי אריאל ועליו חתומים 8 ח"כים נוספים ונשלח לרשות השנייה ולחברת האופנה נכתב כי "מדובר בפרסומת פורנוגרפית אשר אליה חשופים בלית ברירה ילדים קטנים וכן אנשים בוגרים"; הרשות השנייה: "הפרסומות ישודרו אחרי השעה 20:00"

שלי פריצקר 10:1014.03.12

במכתב חריף שנשלח לרשות השנייה ולחברת האופנה קסטרו, אותו יזם ח"כ אורי אריאל ועליו חתמו שמונה חברי כנסת נוספים מסיעות השונות, דרשו הח"כים להוריד לאלתר את הפרסומת החדשה של קסטרו בה נראים הפרזנטורים גל גדות ויונתן וגמן עירומים, כאשר החלקים המוצנעים שלהם מוסתרים.

 

במכתב

שנשלח כתבו חברי הכנסת אורי אריאל, זבולון אורלב, ציפי חוטובלי, מרינה סולודקין, אריה אלדד, עתניאל שנלר, נסים זאב, מיכאל בן ארי ויעקב כ"ץ : "ברצוננו להביע זעזוע ושאט נפש מהפרסומת החדשה המככבת בימים אלו על מסכי הטלוויזיה וכן באתרי האינטרנט השונים, תוך פגיעה קשה ברגשות ציבור שלם ואנו ביניהם. מדובר בפרסומת פוגענית בה מסתובבים פרזנטור ופרזנטורית החברה עירומים כביום היוולדם כאשר רק טשטוש קל מכסה את איבריהם המוצנעים. ".

 

חברי הכנסת הוסיפו עוד: "לצערנו לצד הפרסומות בטלוויזיה בשעות השיא, עלתה הפרסומת בצורה רחבה גם לאתרי האינטרנט המובילים בישראל בצורה בולטת ובעמודיהם הראשיים, ובכך הפכה החשיפה לכמעט בלתי נמנעת".

 

מתשובה ששלח נציב תלונות הציבור ברשות השנייה, דוד רגב, עולה כי לרשות הגיעו תלונות רבות בעניין.

 

ח״כ  אריאל: "לצערי אנו עדים לתופעה הולכת וגוברת לפיה חברות מסחריות משתמשות יותר ויותר באלמנטים על גבול הפורנוגרפיה לקידום מוצריהם תוך חדירה למרחב הפרטי של ילדים רבים וציבור רחב שאינו מעוניין בכך כלל ומתקשה לחמוק מכך. זוהי תופעה פסולה שראוי שתיפסק ואני דורש מהרשות השניה לסנן פרסומות מעין אלו".

 

מהרשות השנייה נמסר כי הפרסומות ישודרו אחרי השעה 20:00.

 

מקסטרו נמסר בתגובה: "הקונספט שנבחר להשקה הוא 'כשאת/ה לא לבוש/ה כמו שצריך, את/ה לא לבוש/ה בכלל' והוא מבטא את התחושה המוכרת של בנאדם שנתפס ב'מערומיו' בסביבה שדורשת קוד לבוש. רוח הקמפיין נבחרה להיות באווירה הומוריסטית וקלילה. חשוב לציין כי הפרסומת כלל לא צולמה בעירום, אלא בהלבשה תחתונה של קסטרו. כדי לא לפגוע באיש, צונזרו אזורי הגוף שעשויים לעורר מחלוקת טרם השקת הקמפיין. החלטנו לצנזר לחלוטין גם את ההלבשה התחתונה שצולמה, למרות שאין שום חוק שמונע צילום של הלבשה תחתונה לחברה כמונו שזהו חלק מתחום עיסוקה. אנו מצרים על מורת הרוח בגין אי הבנה נכונה של הקריאייטיב שעשה הקצנה לתחושה שמוכרת לכולנו מסיטואציות רלוונטיות מהחיים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x