$
פרסום ושיווק

משרד הבריאות יבדוק את פרשת הכדורים ב"אח הגדול"

משרד הבריאות יבחן אם בתוכנית המציאות נעשה שימוש לא אתי בתרופות. זאת בעקבות חשיפת "ידיעות אחרונות" על הכדורים הפסיכיאטריים שחולקו למשתתפי התוכנית

בועז פיילר, ynet 11:4209.03.12

בעקבות הגילויים ב"ידיעות אחרונות" על הכדורים הפסיכיאטריים שחולקו בתוכנית הריאליטי "האח הגדול", הודיע הבוקר (יום ו') משרד הבריאות כי יפתח בבדיקה אם נעשה שימוש לא אתי בתרופות כאלו בתוכנית. התחקיר המלא מתפרסם היום במוסף "7 לילות" של "ידיעות אחרונות".

 

אתמול דווח
שמשתתפת לשעבר בתוכנית סיפרה על ההתנהלות שהביאה אותה לקבל תרופות בבית האח הגדול. לדבריה, הפסיכיאטר ד"ר אילן רבינוביץ' עודד אותה לקחת את התרופה כשאמר לה כי היא חייבת להתאפס והציע לה כדור "על מנת שיאזן אותך". 

 

בתחקיר נרחב שמתפרסם במוסף "7 לילות" של "ידיעות אחרונות" חושף העיתונאי רז שכניק את המציאות המטרידה שמאחורי המצלמות. לפי עדויות של שישה מתמודדים ב"האח הגדול", הם קיבלו כדורים פסיכיאטריים על ידי רבינוביץ', וזאת בידיעתה של ההפקה, ששכרה את שירותיו.

 

בעיתון נחשפה גם שיחה שהוקלטה, המתעדת פגישה בין רבינוביץ' לבין מעיין שם-טוב, חברתו של סער שיינפיין, שבה אמר הפסיכיאטר: "רק באתי להעביר מסר... הוא ביקש למסור שיש לו רק אהבה אחת בחיים. זאת את". במהלך התוכנית ניהל שיינפיין קשר הדוק עם המתמודדת איילה רשף.

 

הפגישה נערכה לאחר שלטענת שיינפיין, רבינוביץ' ביקש ממנו לקיים יחסים עם הדיירת איילה רשף ביום הולדתה של חברתו בבית, מעיין שם טוב, אם הוא רוצה להתקדם בתוכנית. הוא הזכיר את צבר גדיש שהודח בעונה הראשונה משום שלטענתו לא עשה דבר עם שפרה קורנפלד. שיינפיין הסכים בתנאי שרבינוביץ' יילך לביתה של שם טוב ויגיד לה שמה שהיא רואה בטלוויזיה זו הצגה. זה מה שרבינוביץ' ונציגת ההפקה ניסו לומר לה בין השורות מבלי להסגיר את כל הפרטים.

 

בשיחה, שבה השתתפו גם המפיקה הבכירה ב"קופרמן הפקות" ליאת דנציגר, הוריה של מעיין וגם סגנית עורך "האח הגדול", ביקש ד"ר רבינוביץ' לשמור על דיסקרטיות, אף שהוא עצמו חשף פרטים משיחותיו הפרטיות עם סער. "השיחה הזאת כאילו לא התקיימה מעולם. כל מה שאנחנו נדבר כאן נשאר בד' אמותינו. אני אגיד לכם יתרה מזאת. חוץ מליאת ואלעד, אף אחד מההפקה לא ידע שאנחנו נפגשים, כי זה באיזשהו מקום להפר כללי משחק", אמר הפסיכיאטר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x