$
פרסום ושיווק

6 דיירים ב"האח הגדול": "נתנו לנו כדורים פסיכיאטריים"

סער שיינפיין, שהגיע לגמר העונה השנייה, וחמישה מתמודדים נוספים חושפים את האמת על תוכנית הריאליטי המצליחה בישראל. לדבריהם, ד"ר אילן רבינוביץ' חילק להם תרופות פסיכיאטריות בבית האח, בידיעת ההפקה. קשת: "הטענות חסרות שחר"

רז שכניק, "ידיעות אחרונות" 11:0307.03.12

נדמה לכם שאתם יודעים הכל על "האח הגדול," הרי המצלמות מתעדות כל מה שקורה בבית המפורסם בישראל 24 שעות ביממה. אבל תופתעו לגלות מה קורה מאחורי הקלעים של תוכנית הריאליטי המצליחה ביותר במדינה.

 

סער שיינפיין, שהגיע לגמר העונה השנייה של "האח הגדול," מגבש בימים אלה
תביעת ענק על סך 2.5 מיליון שקל נגד חברת "קופרמן הפקות," המפיקה את תוכנית הריאליטי, ונגד ד"ר אילן רבינוביץ' - שחילק כדורים פסיכיאטריים לשיינפיין ולדיירים אחרים בבית "האח הגדול." התביעה תוגש על בסיס ראיות שיציג שיינפיין ושייחשפו לראשונה במוסף 7" לילות" של "ידיעות אחרונות" ביום שישי הקרוב.

 

שיינפיין חושף את מה שעבר על דיירי הבית ולא ראיתם בטלוויזיה. את הטיפולים והמניפולציות, את שיתוף הפעולה של ההפקה וחוסר האונים של המתמודדים. "אנשים סימסו במיליוני שקלים למועמדים מהונדסים," אומר שיינפיין. "אם זה היה תלוי בי לא הייתם רואים מה שראיתם. ראיתם אדם מסומם, מובל וכלוא. ראיתם אדם שמכר את הנשמה שלו לשטן, בובה מפורקת בדיכאון".

 

קטעים מעדותו של שיינפיין פורסמו אתמול וחוללו סערה. שיינפיין מגלה בכתבה כי מתמודדים בתוכנית הריאליטי קיבלו כדורים פסיכיאטריים במהלך שהותם בבית "האח הגדול." והוא לא היחיד. ב7" לילות" יתפרסמו עדויות של חמישה דיירים נוספים ששהו בבית האח. העדויות הללו מעלות תמונה מטרידה: מתמודדים המולעטים בכדורים ומוכוונים על-ידי ד"ר רבינוביץ' - בידיעתה של הפקת התוכנית, ששכרה את שירותי הפסיכיאטר.

 

כך, למשל, מספרת דיירת: "ראיתי את ד"ר רבינוביץ' שבוע לפני הכניסה שלנו לבית. הוא אמר לי שהוא מסמן אותי בחמישייה (חמישיית הגמר - ר"ש). בהמשך, בבית, הציע לי כדור. שאלתי, 'מה הכדור הזה'? הוא אמר לי: 'זה יעשה לך טוב, אם תקשיבי לי, את מגיעה לגמר.' כששאלתי את יורם זק (העורך) על הכדור, הוא אמר לי: 'תקשיבי, הוא הפסיכיאטר, זה יעשה לך טוב'".

 

מתמודד נוסף בתוכנית מספר על שיחה דומה עם הפסיכיאטר: "נפגשתי עם אילן לפני שנכנסתי לבית. הוא אמר לי: 'אם אתה רוצה להיכנס, אתה חייב לקחת כדורים. הם ישלשו את הכוח שלך. אתה תהיה יותר רגוע.' הקהל חושב שזה ריאליטי. חלק מהדיירים מסוממים, מנווטים."

 

דייר שלישי מספר כי "הוא (רבינוביץ(' חירפן את כולנו. אם היינו גברים, היינו תובעים את האמא שלו. הייתי אמור לקחת את הכדורים בערב, מכניס את הכדור לפה, הולך לכיור, ושם כאילו מים בפה כדי שלא יראו שאני לא לוקח, כמו אסיר."

 

מתמודד אחר בתוכנית אמר ל7" לילות" כי ד"ר רבינוביץ' ביקש ממנו לגעת באחת המשתתפות. "הוא אמר לי 'תקשיב, תיגע בה, אתם זוג יפה.' עניתי: 'מה פתאום, יש לי חברה.' אמר לי: 'זה טבעי. תיגע בה.' בהתחלה, בבית, הוא הוציא לי כדור ואמר לי: 'תיקח עכשיו.' שאלתי: 'מה אתה נותן לי'? ואילן אמר: 'זה ייתן לך כוחות.' אילן כיוון אותי בבית."

 

דייר חמישי מספר: "פגשתי את רבינוביץ' לפני הכניסה לבית. הוא התנה את הכניסה שלי בהסכמתי לקחת את התרופות. הוא אמר לי 'תיקח את זה, אני רוצה לראות שנכנס לך לגרון.' כבר לפני הכניסה לבית סבלתי מתופעות לוואי. הייתי בדיכאונות. כל אחד קיבל תרופות עם הקופסה הכחולה הזו. הרגשתי כמו בבית משוגעים."

 

שיינפיין הסכים לחשוף את סיפורו אף שלטענתו היה נתון ללחצים מטעם הפקת "האח הגדול" וד"ר רבינוביץ' עצמו. פרקליטו, עו"ד רון טורקלטאוב, טוען כי "קופרמן הפקות" ורבינוביץ' אחראים ישירים לנזקים שנגרמו לו. זאת, תוך שהם למעשה משתמשים בשיינפיין כבובה על חוט ושולטים ברצונו החופשי, כמו גם בהתנהגותו, "באמצעות טיפול פסיכיאטרי רשלני וזדוני. הכל כדי להאדיר, להאביס ולהאכיל את חיית הרייטינג ולצורך עשיית הון".

 

התגובות: "הטענות חסרות שחר, שקריות ומופרכות"

 

זכיינית ערוץ 2 "קשת", הפקת התוכנית וד"ר אילן רבינוביץ' מכחישים את הטענות לפיהן מתמודדים ב"האח הגדול" קיבלו כדורים פסיכיאטריים.

 

מ"קשת" ומהפקת "האח הגדול" נמסר בתגובה כי "הטענות חסרות שחר. הפקת 'האח הגדול,' מתוך מקצועיות ואחריות לרווחתם ולשלומם של המשתתפים בתוכנית, מעמידה לרשות הדיירים ליווי רפואי, במידת הצורך ובהסכמת הדיירים, בכל התחומים - לרבות בתחום הפסיכולוגי והפסיכיאטרי. ד"ר רבינוביץ,' פסיכיאטר בעל מוניטין וניסיון רב, דרש וקיבל אוטונומיה מקצועית מלאה והיה הסמכות המקצועית הבלעדית לעניין מצבם הנפשי של הדיירים. שיינפיין מנסה כעת להתפרסם באמצעות הפרחת טענות משוללות כל יסוד."

 

ד"ר אילן רבינוביץ' מסר בתגובה: "הטענות שקריות ומופרכות. מטרת שיינפיין היא הפעלת אמצעי סחיטה ואיומים לשם התעשרות. מתן הטיפול לשיינפיין נעשה תוך מתן אוטונומיה מלאה לעריכת הטיפול המקצועי ביותר, תוך שמירת סודיות מלאה של תוכנו. נוכח הבעיות האישיות הקשות של שיינפיין, סברתי כי טובתו הרפואית של סער היא השארתו בבית 'האח הגדול."'

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x