$
פרסום ושיווק

הנהלות טונה סטארקיסט וויליגר ייזמנו מאות עובדים לשימוע לפני פיטורים

לטענתן בעקבות המלצה של ועדת קדמי לבחינת התחרותיות בענף המזון שהציעה להפחית את המכס על שימורי טונה - מ־30% ל־12% בתוך ארבע שנים

טל ליטמן 08:1123.02.12

האם האיומים של מנהלי תעשיית הטונה המקומית מפני השלכות ועדת קדמי עומדים להתממש? ההנהלות של טונה סטארקיסט וויליגר הודיעו כי יזמנו מאות עובדים לשימוע לפני פיטורים. זאת, בעקבות המלצה של ועדת קדמי לבחינת התחרותיות בענף המזון שהציעה להפחית את המכס על שימורי טונה - מ־30% ל־12%

בתוך ארבע שנים.

 

מנכ"ל ויליגר עמי גולדין שלח לאחרונה מכתב לעובדי המפעל ובו כתב כי "מאחר שלפני ימים ספורים המליצה ועדה מטעם משרד התעשייה על הפחתת המכס - מעשה שאם יאושר יציף את המדינה בשימורי טונה המיוצרים במזרח הרחוק - יגרום הדבר להקטנת הביקושים לשימורים המיוצרים במפעל ולפיטורי עובדים. מחובתנו להביא ידיעה מעציבה זאת אליכם מבעוד יום, ואנו תקווה שהמשך מאמצינו המשותפים יצליח לבטל את רוע הגזירה".

 

מנכ"ל סטארקיסט מיכאל מיטלמן שלח בתחילת החודש מכתב לעובדי המפעל שהסביר כי המלצות ועדת קדמי, אם ייושמו, ייאלצו את המפעל לבצע קיצוצים בכוח האדם.

 

מלבד זאת, מיטלמן שלח בשבוע שעבר מכתב דחוף לבכירי ההסתדרות ולבכירים בהתאחדות התעשיינים, שקרא להם לקיים פגישה דחופה בניסיון למצוא פתרון למשבר בענף הטונה ולמנוע פיטוריהם של 150 עובדים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x