שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

נחשף שמו של המיליארדר היהודי-צרפתי שעומד להיכנס לשותפות בערוץ 10

מדובר ביריב אלבז, בן 35, שפעיל בתחומי האנרגיה ומקורב מאוד לרון לאודר. העסקה הצפויה מגיעה לאחר שרשרת של מגעים שניהלו אנשי ערוץ 10 עם משקיעים בחודשים האחרונים והסתיימו ללא תוצאות

רז שכניק, "ידיעות אחרונות" 10:4712.02.12

איש העסקים הצרפתי יריב אלבז הוא אחד המשקיעים שמנהלים מו״מ מתקדם לשותפות בערוץ 10. כפי שפורסם לראשונה ב"ידיעות אחרונות", גורמים בענף הטלוויזיה סיפרו כי מולטי מיליונר יהודי צרפתי, בן 35, עומד להיכנס לשותפות בערוץ 10. הסכם השותפות, שאמור להיחתם מול בעלי הערוץ – רון לאודר,

יוסי מימן וארנון מילצ'ן - עומד לקראת סגירה. את העסקה מובילים מטעם ערוץ 10 מיכל גרייבסקי ואבי בלשניקוב.

 

גורמים המקורבים לעסקה מספרים כעת כי יריב אלבז, במקור מצרפת, הוא זה שנמנה עם קבוצת המשקיעים החדשה שאמורה לחתום על ההסכם עם ערוץ 10 בקרוב.

 

העסקה הצפויה מגיעה לאחר שרשרת של מגעים שניהלו אנשי ערוץ 10 עם משקיעים בחודשים האחרונים והסתיימו ללא תוצאות. מקורות המקורבים לערוץ מספרים כי מדובר באיש עסקים בינלאומי, שפעיל בתחומי האנרגיה, מקורב מאוד לרונלד לאודר - ונחשב לציוני נלהב שהעניק בעבר מספר תרומות גדולות לישראל ואף התנדב לשירות בצה"ל. "גם את הכניסה לערוץ 10 הוא עושה מטעמים ציוניים ולא כדי להרוויח", הסביר גורם המקורב לעסקה. אנשיו של המשקיע הצרפתי החתימו את אנשי ערוץ 10 על הסכמי סודיות והזהירו כי הדלפת שמו לפני חתימה על העסקה עלולה לטרפד את כניסתו לשותפות.

 

בשלב זה לא ברור במקום מי ייכנס המשקיע החדש לערוץ 10. ארנון מילצ'ן גם כך אינו מעורב בנעשה בערוץ ולכן סביר שיקטין את חלקו או ימכור במלואו. יוסי מימן אמר לא אחת כי הכניסה לערוץ 10 היא בגדר אחת ההשקעות הגרועות בחייו ולא מן הנמנע שידלל את חלקו. בהנחה שהעסקה תיחתם, אמור לאודר להישאר בשותפות בערוץ ואף להגדיל את הזרמתו. עם-זאת, הערוץ יצטרך לפתור את הבעיה מול הגדרות החוק, שלא מאפשרות אחזקה של רוב המניות על-ידי בעל שליטה שאינו ישראלי.

 

ערוץ 10 אמנם קיבל דחייה של חובותיו (60 מיליון שקל) החודש והארכה של שנה לזיכיון, אבל ללא הזרמת כסף מצד בעליו, מצבו קשה ועתידו מעורפל. ללא משקיע, ספק אם בערוץ יוכלו לשלם את החובות הנדרשים לקבלת הרשיון, בסוף השנה הנוכחית. במהלך המגעים מול ועדת הכלכלה של הכנסת והרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, הבטיח מנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי, כי יימצאו משקיעים שישאירו את הערוץ בחיים, ולפיכך נדרשת הארכה בדחיית החובות. בהנחה שהעיסקה אכן תיחתם, הערוץ צפוי להזרמה של 120 מיליון שקל בטווח הקצר, סכום שאמור לסגור התחייבויות מול ספקים ויאפשר לערוץ לחדש את הפקותיו המוקפאות.

 

בערוץ 10 סירבו להגיב אתמול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x