$
קצרים

"קול ברמה" יוצא בקמפיין: "שמים סוף לכפייה החילונית ברדיו החרדי"

בשבוע שעבר קבע צוות בראשות שרת התרבות והספורט כי יש לשלב נשים בשידורי התחנה החרדית. "ייטב אם הציבור החילוני לא יכפה עצמו על תחנה שנועדה על פי תנאי הזיכיון - למגזר החרדי בלבד", נמסר מהתחנה

שלי פריצקר 13:0906.02.12
תחנת הרדיו החרדית "קול ברמה" יוצאת בקמפיין הסברה תחת הכותרת "שמים סוף לכפייה החילונית ברדיו החרדי".

המהלך בעקבות דיון שערך בשבוע שעבר הצוות הבין-משרדי למניעת הדרת נשים בראשות שרת התרבות והספורט לימור לבנת שבסופו נקבע כי משרד המשפטים ייבחן את חוקיות ההסדר בין הרשות

השנייה ל"קול ברמה" לשלב נשים בשידוריה באופן הדרגתי. על פי ההסדר תחילה שולבו נשים בשידורי התחנה שעה אחת בשבוע, והחל מהשבוע שעה אחת ביום.

 

לדברי גורמים בתחנה לאחר קבלת תוצאות הדיון הוצפו משרדי קול ברמה בפניות רבות של מאזינים ומאזינות שהביעו את מחאתם על הכפייה וההתערבות הבוטה של גורמים במגזר החילוני באורח חייו של המגזר החרדי. נמסר כי באחת הפניות נכתב כי במידה ויוחלט כי תחנת הרדיו תאלץ להשמיע קול אישה ברדיו, הם יפסיקו להאזין לשידוריה.

 

לאור ההתפתחויות, תקיים היום (ב') קול ברמה יום שידורים מיוחד במסגרתו יעלו מאזינים, רבנים ואנשי ציבור שיוכלו להביע את עמדתם בנושא. במקביל לשידור המיוחד, תפתח התחנה קו ייעודי אליו יוכלו להתקשר מאזינים ומאזינות ולהצטרף לעצומת מחאה בכפיה החילונית המופעלת על התחנה ובתמיכה במאבקה.

 

גורמים בתחנה מסרו כי "הדיון כבר מזמן ירד מהפסים המקצועיים והפך לפוליטי גרידא. חשוב להדגיש כי כפי שאנו נגד כפייה חרדית על אורח החיים החילוני, כך ייטב אם הציבור החילוני לא יכפה עצמו על תחנה שנועדה, החל מיום הקמתה ועל פי תנאי הזיכיון, למגזר החרדי בלבד. בניגוד לקווי האוטובוס הציבוריים או למדרכות הולכי הרגל, כאן מדובר במשאב ייעודי למגזר החרדי ואלו שלא מעוניינים להאזין יכולים לעבור לעוד כ-18 תחנות אזוריות אחרות בישראל".

 

לטענת אותם גורמים "חלק גדול מארגוני הנשים שתוקפים אותנו כעת הגישו נגדנו בג"ץ עם הקמת התחנה מתוך רצון מוצהר לצאת כנגד תחנה חרדית, זאת טרם תחילת השידורים. כך שלא טובת הנשים החרדיות לנגד עיניהם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x