$
פרסום ושיווק

פולאר השקעות מכרה את קניון אם הדרך במחלף ינאי ב־5 מיליון שקל ליריב לרנר

כחלק מהניסיונות לגייס כספים ולעמוד בהחזר האג"ח, מכרה החברה בשליטת זיל פלדמן את הקניון. לרנר, בעל חברת השירותים הרפואיים נטלי ומבעלי קפה לנדוור, מתכנן לקניון מתיחת פנים

אורנה יפת 08:3316.01.12

איש העסקים יריב לרנר הוא הבעלים החדש של קניון אם הדרך - כך נודע ל"כלכליסט". לרנר, הבעלים של חברת נטלי המספקת שירותי חירום רפואיים ואחד השותפים (12.5%) ברשת בתי הקפה לנדוור, ישלם 5 מיליון שקל לחברת ליש כביש החוף בע"מ - חברה־בת של פולאר השקעות בשליטת זיל פלדמן. בנוסף,

לרנר ייקח על עצמו הלוואה שלה בגובה 62 מיליון שקל מבנק הפועלים לצורך בניית הקניון ומימונו. לרנר יחזיק ב־74% ממניות ליש, ומושב בית חירות יחזיק ב־26% הנותרים.

 

פולאר השקעות דיווחה כבר לפני שבועיים על מכירת הקניון, אך לא על זהות הרוכש. הדיווח נמסר על רקע ניסיונותיה של פולאר השקעות להגיע להסדר עם מחזיקי האג"ח שלה, לאחר שבתחילת השנה הודיעה כי לא תוכל לעמוד בתשלום לבעלי האג"ח בהיקף 27.4 מיליון שקל שאמור להתבצע בסוף החודש. אתמול דווח על עסקת נדל"ן נוספת שבה מעורבת פולאר השקעות: קרן CIM בניהול שאול שמש נכנסה כשותפה בפרויקט המגורים "51" במנהטן בבעלות פולאר השקעות ואקרו נדל"ן, תוך התחייבות להשקיע עד 85 מיליון דולר בפרויקט, בעוד שפולאר השקעות ואקרו נדל"ן לא יחויבו להשקעות הון נוספות.

 

לרנר (39) מוכר כמי שרוכש עסקים בעלי פוטנציאל צמיחה לא ממומש. כך רכש את נטלי בשנת 2001 מהכשרת הישוב, בעודה נושאת בחובות של עשרות מיליוני שקלים.

 

קניון אם הדרך ממוקם על כביש החוף, בין חדרה לנתניה. הוא משתרע על כ־12 אלף מ"ר בנוי, מתוכם 9,000 מ"ר מסחרי. לפחות עשר חנויות מתוך 40 החנויות בו, שטח המוערך ב־500 מ"ר, לא מאוישות. בקניון פועלות, בין היתר, גולף, דלתא, נעמן פורצלן, קרביץ, סטופ מרקט, מקדונלד'ס וקפה ג'ו.

 

התנועה בקניון אם הדרך נחשבת דלה. שכר הדירה ודמי הניהול עומדים על 100 שקל למ"ר - סכום נמוך יחסית לשכר הדירה בקניונים מצליחים. גורם בענף הסביר כי "הקניון לא תוכנן בצורה נכונה ואינו מתוחזק. השקעה בו היא כנראה לא באסטרטגיה של פולאר".

 

יריב לרנר אמר ל"כלכליסט" כי "הקניון נמצא באחד המיקומים הטובים בארץ. יש בו סניפי רשתות שזוכים למחזורים מובילים ברמה רשתית. בכוונתנו לבצע שיפוץ ושדרוג מסיבי, ובתוך חצי שנה לערוך פתיחה מחודשת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x