$
פרסום ושיווק

נדחה הדיון בנושא החזרת החובות של ערוץ 10

יו"ר ועדת הכלכלה כרמל שאמה החליט לדחות את הדיון בוועדה "בגלל חברת החדשות של ערוץ 2. לדבריו, "בשוק הטלויזיה התפתחה סכנה לאפקט דומינו, מסתבר שזו לא רק השאלה לגבי עתידו של ערוץ 10"

תומר אביטל ושלי פריצקר 08:5720.11.11

הדיון בנושא דחיית החזרת החובות של ערוץ 10 נדחה. יו״ר ועדת הכלכלה, ח״כ כרמל שאמה הכהן החליט, לאחר התייעצות עם שר התקשורת ולאור המצב המסובך אליו נקלע שוק הטלויזיה ובמיוחד ערוץ 10 וזכיינית ערוץ 2 קשת, לדחות את הדיון בועדת הכלכלה שנועד להיום (א').

 

לדברי שאמה,

הדיון נדחה בגלל חברת החדשות של ערוץ 2.. לדבריו "עוד אין עמדה ברורה לגבי בקשת קשת". . מדובר בהצעה לתיקון חוק הרישיונות של ח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) שתאפשר לזכייניות ערוץ 2 קשת ורשת להחזיק במשותף ולתקופה מוגבלת בחברת חדשות 2, גם אם רק אחת מהן תצא לרישיון כבר ב-2013.

 

כיום שתי הזכייניות יכולות להחזיק במשותף בחברת החדשות עד 3 שנים ממועד המעבר של שתיהן לרישיון. קשת שמעוניינת לצאת לרישיון בעוד שנה היא אשר קידמה את ההצעה. רשת שהכריזה כי תישאר בערוץ 2 עד תום תקופת הזיכיון ב-2015 מתנגדת.

 

"בשוק הטלויזיה התפתחה סכנה לאפקט דומינו", אמר שאמה. "מסתבר שזו לא רק השאלה לגבי עתידו של ערוץ 10 אלא מעבר לכך. עמדת ועדת הכלכלה נותרה בעינה: לדרוש את ביצוע התשלומים בזמן מכל הזכייניות, אך ההתקדמות באפשרות לכניסת שותף חדש לערוץ 10 וכן בקשותיהם הנפרדות של ערוץ 10 ושל רשת לדחייה בהכרעה, בצירוף העובדה שנתעוררו ספקות לגבי בקשת קשת, הובילו אותי להחליט שהכי נכון ובטוח כרגע זה לקיים חשיבה והתייעצות נוספת", אמר שאמה.

 

לדבריו, ההחלטה היום "משרתת בין היתר את האינטרס של ערוץ 10 ונותנת לו עוד זמן לגבש פתרונות למצבו. ערוץ 10 רק חיזק את ההחלטה לדחייה. אני גם לא בטוח שאם היו דוחים לו את החובות הערוץ חזק מספיק בשביל לשרוד מבחינה כלכלית, שכן בעלי המניות לא מראים נכונות מצידם לפעול. עד הבוקר לא היה משהו שאפשר היה לגבש סביבו הסכמה, הדבר היחיד שהיה הוא התקדמות של הערוץ עם כניסה של משקיע חדש (חזי בצלאל, ש"פ)".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x