$
פרסום ושיווק

מבקר המדינה יבדוק את פרשת ההתנצלות בחדשות 10

אגודת העיתונאים פנתה ללינדנשטראוס, אשר מינה נציג מטעמו לבחון את הנושא. הרשות השנייה תערוך בשבוע הבא שימוע בנושא לחברי דירקטוריון חדשות 10 ונציגי בעלי המניות

שלי פריצקר 18:0426.10.11

מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס יבדוק את פרשת ההתנצלות של חדשות 10, זאת בעקבות בקשה שנשלחה מאגודת העיתונאים באמצעות עו"ד אילן בומבך. כזכור, בספטמבר האחרון במהדורת חדשות שישי "השבוע" הוקראה התנצלות בעקבות כתבת פרופיל ששודרה בתחילת השנה. בעקבות ההתנצלות התפטרו מנכ"ל חברת

החדשות ראודור בנזימן, עורכת מהדורת שישי רותי יובל והמגיש גיא זהר פרש מהגשת המהדורה.

 

יש לציין שלא ברורה סמכותו של מבקר המדינה לבדוק את הנושא, שכן על פי החוק ערוץ 10 הוא גוף פרטי ואינו נחשב "גוף מבוקר". הגוף היחיד שבסמכותו לבקר את הערוץ הוא הרשות השנייה, שבין היתר ממנה מספר נציגי ציבור בדירקטוריון חברת החדשות.

 

בפנייה של אגודת העיתונאים נכתב כי "מעולם לא שודר נוסח התנצלות כה קיצוני בתולדות הטלוויזיה הישראלית, וזאת במיוחד במצב דברים בו אף לא הוגשה תביעת דיבה על ידי הנפגע מהכתבה".

 

לגבי הפרטים של הפרשה קיים הסכם סודיות ואגודת העיתונאים מציינת כי לא ברורה תקפותו המשפטית, שכן הוא לא נידון כלל על ידי מועצת המנהלים של חברת החדשות. בבקשה נכתב עוד כי "הפרשה מחייבת בדיקה וחקירה מעמיקה על מנת להוציא לאור את הנסיבות האמיתיות שהביאו לפרסום ההתנצלות, גם לנוכח ההשלכה הברורה של ממצאים אלה על עתיד השידור החדשותי בישראל בטלוויזיה המסחרית".

 

בבקשה למבקר המדינה יש ביקורת על הרשות השנייה, אשר ערכה לפני כחודשיים שימוע בהשתתפות אנשי ערוץ 10 וחברת החדשות שלו ולא פירסמה את הפרוטוקול. לא ברור אם הרשות השנייה המשיכה לקיין דיון מעמיק בנושא.

 

ממשרד מבקר המדינה נמסר: "הגיעה אלינו פנייה והיא מטופלת. כל פנייה מחייבת בדיקה ראשונית לראות אם יש בסיס. מבקר המדינה מינה את עו"ד הלל שמגר, מנהל שירות תלונות הציבור, לטפל בנושא ולבדוק אותו".

 

ערוץ 10 מסר בתגובה: "מכיוון שאנו מבוקרים על ידי הציבור יום יום, שעה שעה ודקה דקה, אין לנו שום בעיה עם כל בדיקה שהיא".

  

הרשות השנייה תערוך ביום חמישי הבא שימוע נוסף בעניין פרשת ההתנצלות.

 

מהרשות השנייה נמסר כי "הרשות עדיין לא סיימה את הבדיקה בנושא, והשימוע המלא לכל חברי הדירקטוריון של חדשות ערוץ 10, לרבות נציגי בעלי המניות, יתקיים ביום חמישי הבא. לאחריו תגבש מועצת הרשות את עמדתה והתייחסותה לכל הפרשה ובעיקר תוך נקיטת אמצעים ומסקנות לגבי ההמשך. הרשות לא מתערבת בעבודת המבקר, ובכל נושא שנידרש נעביר את הממצאים למבקר, אך יש לאפשר לנו למצות את ההליך המקצועי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x