$
פרסום ושיווק

בעקבות ההתנצלות: גיא זהר הודיע בשידור חי על פרישתו מהגשת מהדורת שישי של ערוץ 10

השבוע כבר התפטרו מנכ"ל חברת החדשות, ראודור בנזימן, ועורכת המהדורה, רותי יובל - עקב הדרישה לפרסם את ההתנצלות על תחקיר של הערוץ

שלי פריצקר 21:3209.09.11

גיא זהר, מגיש "השבוע", מהדורת שישי של ערוץ 10, הודיע בסיומה הערב (ו') על פרישתו בעקבות שידור ההתנצלות המדוברת שבעטיה התפטרו השבוע מנכ"ל חברת החדשות ראודור בנזימן ועורכת מהדורת שישי רותי יובל. זהר יישאר בערוץ ובתוכנית "היום שהיה".

 

זהר הודיע כי "תוכנית מספר

40 של 'השבוע', ששודרה הערב, תהיה האחרונה בהגשתי.יצאתי לפני שנה לדרך ארוכה, אבל אירועי הימים האחרונים לא הותירו ברירה - צריך לעצור. אסור לעבור לסדר היום על שבירה של ערכים מקצועיים ואתיים.הצעד שלי מורכב, לצד הרמת הדגל השחור והסירוב להמשיך להגיש את התוכנית בשישי, הסכמתי להישאר בינתיים במסגרת חדשות 10 ומהדורת היום שהיה. ‫המטרה היא לסייע בתקופה הקרובה לממש את ההבטחה של הנהלת הערוץ לסמן מחדש את הקווים האדומים שנחצו. ‫זו תקופה קשה לכולנו. מסתמן שהסיכוי העיקרי לשמירה על חופש הביטוי גם לדורות הבאים טמון בנחישות של העוסקים במלאכה, אבל לא פחות - בריבוי הקולות וערוצי התקשורת. ‫תודה גדולה לצוות השבוע על הנחישות, המהימנות וההקרבה. ישראליות מתפרצת במובן המובחר. ניפגש בשמחות, שבת שלום"‫.

 

בתום הדברים נשמעו מחיאות כפיים של עובדי חברת החדשות שהתאספו בדסק.מחדשות 10 נמסר: "אנו מצטערים על פרישתו של זהר מהגשת 'השבוע', אך מכבדים את החלטתו".

 

ההתנצלות הוקראה על ידי מבזקן

 

 

המהדורה נפתחה בהתנצלות יוצאת דופן על רקע התמונה של הזוג מרים ושלדון אדלסון שהוקראה על ידי המבזקן אסף צ'רנילס על כתבת פרופיל ששודרה בתחילת השנה, בזה הנוסח: "ב-7 בינואר 2011 שידרנו ב'השבוע' עם גיא זוהר כתבה של אבנר הופשטיין על שלדון אדלסון, באחד הראיונות נאמר כי מר אדלסון קיבל את רישיונות ההימורים שלו בלאס וגאס בגלל קשרים פוליטיים ותוך קבלת יחס מועדף במקום אחר נאמר כי מר אדלסון חייב לעובד לשעבר שלו סכום של 400 אלף דולר ולא שילם.

 

"בדיקותינו גילו שההאשמות ששודרו בכתבה היו והינן כוזבות לחלוטין, מר אדלסון קיבל את רישיון ההימורים שלו בלאס וגאס לאחר בדיקה קפדנית של רקורד עסקי ללא פגם, מר אדלסון לא זכה ליחס מועדף כלשהו וקיבל את רישיון ההימורים שלו כדין וללא כל שימוש כלשהו בקשרים פוליטיים או באמצעים בלתי הולמים אחרים. באשר לחוב שנטען, גם לסיפור זה אין כל בסיס במציאות ולא היה כל חוב כלשהו. אנו מתנצלים בפני מר אדלסון ומשפחתו על הפרסום".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x