שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

זהבית כהן למובילי מחאת הקוטג': תנובה תוריד מחירים כששאר הגורמים יעשו זאת

מנכ"לית אייפקס ישראל נפגשה עם מובילי מחאת הקוטג' שמבקשים להגיע להורדה של 30% ממחירי מוצרי המזון

אורנה יפת 19:0702.08.11

תנובה לא תהיה הראשונה להוריד מחירים, זו התשובה שקיבלו מובילי מחאת הקוטג' במהלך פגישה שנערכה בינם לבין מנכ"לית קרן ההשקעות אייפקס ישראל, זהבית כהן.

 

כהן היא שיזמה את המפגש כשהתקשרה לאיציק אלרוב, ממובילי המחאה. ייתכן כי היוזמה של כהן קשורה לעובדה שבסוף השבוע הקימו

מובילי המחאה מאהל בסמוך לביתה של עפרה שטראוס בצהלה. שטראוס יצאה לשוחח עמם והם מחו בפניה על מחירי מוצרי החלב.

 

מובילי המחאה העבירו לכהן מסר שלפיו יש להוריד את המחירים של מוצרי המזון בכלל וביניהם את מחיר מוצרי החלב ולהיות קשובים למחאות ולתסיסה בקרב הציבור. "באנו בדרישה הידועה שאנחנו רוצים הוזלה של 30% במחיר מוצרי המזון", מספר איציק אלרוב שהיה בפגישה ביחד עם בני גרוברמן, פעיל נוסף בקבוצה שיזמה את חרם הקוטג'. "הצענו להקים שולחן עגול בו ישתתפו יצרני המזון, רשתות המזון הגדולות שגוזרות קופון גדול ממחירי המזון ונציגי הממשלה והאוצר שצריכים להוריד את המע"מ. ההצעה היא לשבת יחד, וכל חברה תעשה בדק בית מדוע המחירים שלה כל כך גבוהים וכיצד היא יכולה לתת את חלקה להורדת מחירים כך שלצרכן תהיה לבסוף הורדה של 30%".

 

כהן בירכה על היוזמה אך אמרה שתנובה תתן את חלקה כאשר יימצא פתרון שכל הגורמים יתנו את חלקם. "ניסיתי להגיע לצעדים אופרטיביים של הוזלה מיידית של מספר מוצרים בסיסיים של תנובה, אך את זה לא הצלחתי לעשות לצערי כי תנובה לא מוכנה להיות הראשונה להוריד את המחירים", מוסיף אלרוב. "גם עימתנו אותה עם העובדה שהם חברה מובילה שכל המחלבות פועלות לפיה, אך כהן טענה שזה לא נכון". יש לציין כי כאשר תנובה הודיעה על הורדת מחיר הקוטג', מיד הודיעו גם שטראוס ותנובה על הורדה.

 

בעקבות החרם שיזמו מובילי המחאה הורידו שלוש המחלבות את מחיר הקוטג' ל-5.90 שקל. יחד עם זאת, מחירם של יתר מוצרי החלב נשאר על כנו. גבינה לבנה, כדוגמה, מוצר הנחשב למוצר בסיס עוד יותר מהקוטג', נמכרת כיום קרוב ל-8 שקלים במרבית נקודות המכירה.

 

בשבוע שעבר אושרו בממשלה מסקנות ועדת קדמי בעקבותיהן הודיעו שלוש המחלבות בו זמנית כי יורידו מחירים, לאחר שירד מחיר המטרה של החלב, סעיף שעליו המליצה גם כן ועדת קדמי. אלא שהמחלבות אינן ממהרות להוריד את המחיר לפני שכל הגופים בשרשרת האספקה יתנו את חלקם, ואת זה כאמור לא הצליחו לשנות גם 8וזמי המחאה בפגישה אצל זהבית כהן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x