$
קצרים

פסגות בוחן את הוצאת תקציב הפרסום למכרז

תקציב בית ההשקעות נוהל בחמש השנים האחרונות במשרד אדלר חומסקי. המכרז, אם ייצא, יעורר תחרות בין משרדי הפרסום המובילים

שלי פריצקר 15:1606.03.11
פסגות, בית ההשקעות הגדול בישראל, בוחן את הוצאת תקציב הפרסום שלו למכרז. ב־2010 עמד היקף התקציב על 3.6 מיליון דולר. בחמש השנים האחרונות נוהל התקציב במשרד הפרסום אדלר חומסקי ורשבסקי.

 

על פי ההערכות בשוק, ייתכן כי המהלך של פסגות קשור לעזיבתו של המנכ"ל הקודם של בית
ההשקעות
, רועי ורמוס, בדצמבר האחרון.

 

משרד אדלר זכה בתקציב ב־2006, זמן קצר לאחר שבנק לאומי מכר את קרנות פסגות־אופק לקרן יורק, בעקבות רפורמת בכר. ב־2009 קרן ההשקעות אייפקס רכשה את פסגות, אולם העסקה התעכבה בעקבות חקירה שניהלה רשות ניירות ערך נגד פסגות, בחשד להרצת מניות.

 

הרכישה הושלמה בשלהי 2010, אבל את מחיר הפרשה שילם המנכ"ל ורמוס, שנאלץ לעזוב את תפקידו בתום התכתשות משפטית בינו לבין אייפקס ומנכ"לית הקרן זהבית כהן. במקום ורמוס מונה רונן טוב.

 

סיבה אפשרית נוספת למהלך של פסגות עשויה להיות רצון לרענן את הקו הפרסומי. בתי ההשקעות מציגים בשנים האחרונות קו קליל יותר.

 

כך למשל, אקסלנס נשואה, באמצעות משרד ענבר מרחב שקד, יצאו בסדרת סרטונים עם הסלוגן "טוב, אבל לא מצוין". מיטב, באמצעות משרד באומן בר ריבנאי, עלו בסוף השבוע האחרון בקמפיין חדש עם אדיר מילר.

 

לאן יעבור התקציב, בהנחה שאכן ייצא למכרז? גורמים בענף מזכירים כי בין זהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקס (בעלת השליטה בפסגות) לבין גיל סמסונוב, מבעלי משרד הפרסום גליקמן נטלר סמסונוב, ישנם קשרי ידידות הדוקים. עם זאת, ההערכות הן כי התחרות על התקציב תהיה קשה.

 

משרד גליקמן לא מטפל כרגע בבית השקעות, אף על פי שעל הנייר הוא חלק ממערך הפרסום של כלל פיננסים, כך שהוא עשוי בהחלט להתמודד על תקציב פסגות. כיום מטפל המשרד בנתח מתקציב הפרסום של תנובה, השייכת גם היא לקרן אייפקס. אגב, גליקמן זכו לאחרונה גם בתקציב אחר שהיה שייך לאדלר חומסקי - זה של חברת הביטוח 9 מיליון.

 

חלק ממשרדי הפרסום המובילים כבר עובדים עם בתי ההשקעות: מגדל שוקי הון מטופל במשרד מקאן אריקסון, קבוצת הראל ב־JWT ישראל, כלל מחולקת בין דרורי שלומי וגיתם BBDO, ואלטשולר שחם מטופלים במשרד LEAD, מקבוצת אדלר חומסקי.

 

מפסגות לא נמסרה תגובה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x