$
פרסום ושיווק

מלחמת מים: מי עדן מבקשת מהרשות השנייה לפסול את תשדיר תמי 4

מי עדן: "הפרסומת מטעה את הציבור. אי אפשר להשוות בין מים מסוננים למים מינרליים - זה כמו להשוות בין חולצה מגוהצת למגהץ"

שלי פריצקר 14:5503.03.11

ישראל מתייבשת? מלחמת המים ממשיכה: מי עדן פנתה לרשות השנייה בבקשה לפסול לשידור את הפרסומת של תמי 4, שהוכנה על ידי אדלר חומסקי ונושאת את הסלוגן "המים הטעימים בישראל", בטענה שהיא מטעה ופוגעת בציבור. "אין דבר כזה טעם תמי 4. אי אפשר להשוות מי ברז למים מינרליים שהינם בעלי מקור

קבוע וידוע וטעם זהה תמיד", נטען.

 

בתלונה של מי עדן הוצגה חוות דעת של מומחה למים, ונטען כי בפרסומת עורכת תמי 4 השוואות פסולות ומטעות בין המים המופקים ממתקני הסינון שלה לבין מוצרים מקטגוריית המים המינרליים, "זה כמו להשוות חולצה מגוהצת למגהץ" נכתב.

 

לפני פחות מחודש פסלה הרשות השנייה פרסומת של מי עדן, לבקשת תמי 4. הפרסומת, שהופקה על ידי משרד הפרסום ראובני פרידן, הציגה את השף חיים בוהן ובתו מבשלים ברישול במטבחם הביתי בחסות "עמי מדירה 4 המשווק מים מסוננים". מאוחר יותר התחלף חיים בהן בשף חיים כהן.

 

מי עדן טוענת כי הרשות השנייה מפלה בין שתי חברות המים: "הרשות קיבלה תלונה מופרכת של תמי 4 נגד מי עדן, והורתה לה להפסיק את שידורה של פרסומת על אף שלא כללה הפרה כלשהי של הכללים המחייבים. "מנהג זה של איפה ואיפה בין החברות (ולא בפעם הראשונה) הינו מקומם במיוחד ומעורר תמיהות", נכתב בתלונה.

 

מחברת תמי 4 נמסר בתגובה: "טענותיה של מי עדן נדחו כבר פעמיים על ידי הרשות השנייה. מעבר לכך איננו מתייחסים לנושא".

 

מהרשות השנייה נמסר כי "תשדיר 'תמי 4 – מבחן טעימה' אושר לשידור על ידי זכייניות הערוצים המסחריים בהתאם לנוהל ועקרונות התו האתי. לאחר עלייתו לאוויר של התשדיר, התקבלה ברשות פנייה מאת חברת מי עדן בטענה שהנתונים המוצגים בתשדיר מטעים את הציבור. הרשות בדקה את הטענה בהתאם למסמכי הביסוס שהוצגו לה ומצאה כי הנטען בתשדיר אינו מהווה הטעייה וכי הוא עומד בהתאם לכללים לעניין זה. הנושא נדון והוחלט לאשרו על ידי הצוות המקצועי , וכן על ידי המנכ"ל במסגרת ועדת ערר. למרות זאת פנתה היום חברת 'מי עדן' בבקשה לערור על החלטת המנכ"ל בפני מועצת הרשות השנייה".

 

אם לא די בריב בין שתי החברות, ב-15 למרץ תכנס אלקטרה לתחום המים ותשיק את מכשיר סינון המים שלה, שיתחרה ישירות בתמי 4.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x