$
פרסום ושיווק

החקלאים דורשים 26 אלף עובדים זרים

החקלאים ישבתו אם לא יימצא פתרון להבאת העובדים בתוך שבועיים; נסיון לשכנע גם את רשתות השיווק, המחלבות והשווקים הסיטונאים להצטרף לשביתה

אורנה יפת 16:1310.11.10
בישיבה משותפת שהתקיימה היום (ד') בין נציגי החקלאים לרשות ההגירה הוחלט להקים צוות פעולה משותף במטרה למצוא בתוך שבועיים פתרון להגדלת מספר העובדים הזרים בחקלאות ל-26 אלף.

 

לדברי אבשלום וילן, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, החקלאים דורשים שגם בשנה הבאה מספר העובדים הזרים
יישאר על 26 אלף, מאחר ושנת 2010 בסיומה ובמשך כל השנה כמות העובדים לא הגיעה ליעד הדרוש.

 

וילן מסר ל"כלכליסט" כי מטה המאבק של החקלאים יבדוק את נושא מספר העובדים, אך לדבריו, "אנחנו מעריכים שאין סיכוי שבעולם שהרשויות יביאו כזה מספר של עובדים זרים אלא אם הם יביאו אותם לפה ברכבת אווירית".

 

וילן הוסיף שאם לא יימצא פתרון בשבועיים הקרובים, שביתת החקלאים תיערך כמתוכנן. "אנחנו מדברים עם רשתות השיווק, עם המחלבות ועם כל השווקים והסיטונאים במטרה לרתום אותם אלינו ולצרף אותם לשביתה. אנחנו רוצים אקט של סולידריות", אמר.

 

יעקב כהן, מזכיר ארגון מגדלי העופות, מסר ל"כלכליסט" כי הארגון פנה למשווקי הביצים בבקשה שלא יפעילו בימי השביתה את צי המשאיות ולא יוציאו מהמחסנים ביצים לרשתות. "ביקשנו מתנובה וספקים אחרים שלא לשווק ביצים בשביתה, אבל זו לא החלטה פשוטה. אני מקווה שלא נצטרך להגיע לצעד החריג הזה, שאף חברה לא נקטה בן עד היום, ושיימצא פתרון לפני השביתה".

 

אילן אשל, מזכ"ל ארגון מגדלי הפירות, שלח היום מכתב לכל מגדלי הפירות והמשווקים ברחבי הארץ עם הנחיות ליישום השביתה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x