שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

מנהל השקעות הנדל"ן של הפניקס: "חברות הביטוח יתקשו להתמודד על קניונים"

אמיר רמות: הקניונים הולכים לקונסולידציה, ולכן הפניקס מחפשת לרכוש קניונים שאינם בבעלות החברות הגדולות, ומעדיפה להיכנס לעסקאות כבר משלב ההקמה

אורנה יפת 13:4914.09.10

"הקניונים הולכים לקונסולידציה, ולכן היכולת של חברות ביטוח להתמודד על קניון תפחת מאוד - אבל יש עדיין קניונים בעלי פוטנציאל שמעניינים אותנו, ואינם בבעלות החברות הגדולות" - כך אמר ל"כלכליסט" אמיר רמות, ראש תחום נדל"ן בחברת הביטוח הפניקס.

 

היום ייערך בירושלים

אירוע ההשקה של קניון רמות, שיזמיו הם הפניקס (80%) וחברת בית חדש בירושלים. הקניון ישווק וינוהל על ידי חברת פרומול. "הקניון עונה על המחסור בשטחי מסחר בשכונות הצפוניות בירושלים, ולכן אנו בטוחים שיצליח", אמר עופר שכטר, מנכ"ל פרומול.

 

הפניקס ממשיכה להשקיע בנדל"ן מניב, ומחפשת נכסים בשווי של 50–100 מיליון שקל שבהם היא יכולה להיכנס כשותפה. נוסף לקניון רמות, שייפתח ב־2011, מחזיקה הפניקס ב־25% מקניון מול הים באילת, ב־25% מהסטאר סנטר באשדוד (שבבעלות מנופים פיננסיים), ובבעלותה נכסים בחו"ל.

 

"הפניקס החליטה להגדיל את תיק ההשקעות שלה בתחום הנדל"ן בישראל ובחו"ל, בדגש על נכסים מניבים", אמר רמות. "אנחנו בוחנים כיום שלוש עסקאות, אבל עדיין אי אפשר לדבר עליהן. בחו"ל אנחנו מסתכלים על ארה"ב ועל מערב אירופה - גרמניה, אנגליה, צרפת ושוויץ". לדבריו, פרט לקניונים בוחנים בחברה גם רכישה של בנייני משרדים ומרכזים לוגיסטיים.

כמעט כל חברות הביטוח פועלות בשנים אחרונות בכיוון של נדל"ן מניב. כעת, הריכוז הגובר בענף הקניונים, בייחוד לאחר העסקה שבמסגרתה תרכוש מליסרון את בריטיש ישראל, מניע את החברות להיכנס לעסקאות כבר משלב ההקמה, ולהשתתף בהקמת הנכס. במקרה של קניון רמות, למשל, הפניקס שותפה משלב העיצוב ועד בחירת תמהיל הסוחרים.

 

"נכנסנו לעסקה בשלב מקדמי, מתוך אמונה בנכס ומתוך הבנה שכאשר קונים נכס שפועל התשואה יותר נמוכה, כי הסיכון יותר נמוך", אומר רמות.

 

בישראל יש כיום יותר ממאה קניונים ומרכזי קניות שעונים על הפרמטרים שמחפשות חברות הביטוח - קניונים שאינם בבעלות החברות הגדולות, ושמחירם נע סביב 50–100 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x