$
פרסום ושיווק

בלעדי ל"כלכליסט": רמי לוי בונה קניון בבאר שבע

לוי יחזיק ב-50% מהקניון, שייפתח בהשקעה של כ-70 מיליון שקל, וביתרה יחזיק איש העסקים קובי שמשון. הקניון, שישתרע על שטח של 12.5 אלף מ"ר, ייפתח בתוך שנה. לוי על התחרות הצפויה בעיר: "החנות שלי תהיה עוגן חשוב בקניון"

שירלי ששון־עזר ואילאיל יהב 07:0208.04.10

שוק הקניונים של באר שבע, שכבר נהפך מזמן לסיפור החם בישראל בתחום המרכזים המסחריים, עתיד לקלוט שחקן נוסף: רמי לוי, בעליה של רשת רמי לוישיווק השקמה. לוי נכנס כשותף עם איש העסקים קובי שמשון בקניון מול־7, שיוקם בהשקעה של כ־70 מיליון שקל בדרום מערב באר שבע. להערכתו של לוי, בניית הפרויקט תושלם בתוך כשנה.

 

לוי יחזיק ב־50% מהפרויקט ושמשון ב־50% הנוספים. שמשון הוא בעליה של חברת ההשקעות בנדל"ן ל.א. שמשון נכסים, והוא מחזיק בתיק נכסים גדול של שטחי משרדים בבאר שבע והסביבה.

 

הדמיית הקניון בבאר שבע. דמי שכירות של 140–100 שקל למ"ר הדמיית הקניון בבאר שבע. דמי שכירות של 140–100 שקל למ"ר

 

הקניון ייבנה במתכונת של מרכז מסחרי פתוח, שישתרע על שטח של 23 דונם. השטח המסחרי יחולק לחמישה מבנים בשטח בנוי כולל של 12.5 אלף מ"ר, 4,000 מ"ר מהם יוקצו לחנות עוגן של רשת הסופרמרקטים של לוי. את הקניון תכנן משרד האדריכלים מרש אדריכלים, ודמי השכירות בו עתידים לעמוד על 140–100 שקל למ"ר. בימים אלה החלה חברת ניהול הנכסים פרומול לשווק את שטחי המסחר.

 

12 קניונים בעיר

 

בשנים האחרונות נהפכה באר שבע לאבן שואבת למיזמים בתחום מרכזי המסחר. לצד שישה קניונים שכבר פועלים בה כיום, עתידים לקום בה שישה מרכזים מסחריים נוספים. בין השאר יקומו קניון ענק בשטח של 42 אלף מ"ר שיבנו בריטיש ישראל; קניון שמקדם משרד השיכון שטרם נמצא לו יזם, בן 20 אלף מ"ר, בשם שדרות רגר; וקניון השדרה השביעית של שיכון ובינוי, שייבנה בשטח של 17 אלף מ"ר.

 

הכניסה של לוי, המפעיל 16 חנויות דיסקאונט ברחבי הארץ, לשותפות בבאר שבע אינה מפתיעה את מי שעקב אחרי התנהלותו באחרונה. בינואר האחרון זכה לוי במגרש במבשרת ציון במכרז של מינהל מקרקעי ישראל שרכש ב־9 מיליון שקל, ועליו הוא מתכנן להקים את הקניון הראשון בבעלותו. השטח ששווק במכרז נמצא סמוך לקרקע בת 7 דונמים בבעלותו של לוי, ושני השטחים יחדיו ישמשו להקמת הקניון בשטח 15 אלף מ"ר. לוי פועל כחלק משותפות עם היזם עדי סודאי, ושיווק השקמה תחזיק את חנות העוגן המרכזי של הקניון, בשטח של 4,000 מ"ר.

 

רמי לוי אישר את הפרטים ומסר ל"כלכליסט" כי הקבוצה קיבלה לאחרונה את כל ההיתרים לבניית הפרויקט וכי העבודות בשטח כבר החלו.

 

לשאלה כיצד מתכננת הקבוצה להתמודד עם סדרת המתחרים הגדולה כל כך בעיר השיב לוי: "החנות שלי תהיה העוגן הרציני שיפעל בקניון הזה. אנשים יבואו אליה, ולכן הוא צפוי להצליח".

 

תומר ברנס מחברת פרומול, המשווקת את השטחים בקניון, מסר כי הקבוצה כבר קיבלה פניות מרוב רשתות השיווק המובילות שמתעניינות בשטחים בקניון.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x