$
פרסום ושיווק

יוזמה: הצעת חוק לצמצום ההנחות על ספרים

הצעת החוק של שרת התרבות לימור לבנת וח"כ ניצן הורוביץ קובעת הגבלה מרבית של כ־50% ממחיר הספר שאותה יוכלו רשתות הספרים לבקש מההוצאות לאור

תומר אביטל ומאיה זיסר 09:3126.01.10

התחרות על מחירי הספרים מחריפה. שרת התרבות לימור לבנת (ליכוד) וח"כ ניצן הורוביץ (מרץ) יציגו הבוקר במסיבת עיתונאים יוזמה משותפת להצעת חוק שתצמצם את ההנחות הניתנות על ספרים. הצעת החוק קובעת הגבלה מרבית של כ־50% ממחיר הספר שאותה יוכלו רשתות הספרים לבקש מההוצאות לאור.

 

"הצעת

החוק אינה מתמודדת עם הבעיה האמיתית, בעיית הבעלות הצולבת, ומהווה בסופו של דבר פלסטר בלבד", אמרה איריס בראל, מנכ"לית סטימצקי. אבי שומר, מנכ"ל צומת ספרים העדיף שלא להתייחס להצעת החוק.

 

כיום מקבל כל סופר כ־70 אגורות ברוטו על כל ספר שנמכר במחיר רגיל. לחברי הכנסת הגיעו בחודשים האחרונים תלונות רבות על כך שסופרים רבים מתקשים להתפרנס וההוצאות לאור נאבקות על קיומן בגלל ההנחות והמבצעים שרשתות הספרים מציעות.

 

הצעת החוק מבקשת להבטיח את זכויותיהם הכלכליות של כל השותפים להוצאת הספר דרך פיקוח על בקשת ההנחות מהוצאות ספרים. בכך, מקווים חברי הכנסת, ישופר שכרם של הסופרים והכנסות ההוצאות לאור, וגם תימנע מעורבות הממונה על הגבלים עסקיים.

 

ההנחה היא כי החוק, הזוכה לתמיכת הממשלה ומגובה על ידי יו"ר ועדה, יעבור בכנסת.

 

ח"כ הורוביץ אמר כי "החוק הוא הישג גדול לסופרים, לכל מי ששותף להוצאה לאור ולתרבות הישראלית", וסירב להרחיב. לדבריו, הצעת החוק המלאה תתפרסם הבוקר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x