$
מדיה

מקורבי נתניהו רוצים את אמיר גילת בתפקיד יו"ר רשות השידור

יועצו לשעבר של רה"מ סומן על ידי מקורביו כמועמד לתפקיד, בניגוד לרצונו של הממונה על הרשות, ח"כ אדלשטיין, המעוניין באמנון דיק. גילת: "אשמח לתרום מניסיוני המקצועי לשידור הציבורי"

מיכל תוסייה כהן 14:5008.11.09
מי יהיה יו"ר רשות השידור החדש? ד"ר אמיר גילת, יועצו לשעבר של בנימין נתניהו, סומן על ידי מקורביו כמועמד לתפקיד יו"ר רשות השידור. זאת בניגוד לרצונו של הממונה על הרשות, ח"כ יולי אדלשטיין, המעוניין באמנון דיק לתפקיד. גילת בתגובה: "אשמח לתרום מניסיוני המקצועי לשידור הציבורי".

 

המחלוקת באשר לזהותו של היו"ר החדש התעוררה כבר לפני חצי שנה, עם התפטרותו של יו"ר רשות השידור הקודם בתפקיד, משה גביש.

 

גביש טען בזמנו כי "אדלשטיין הראה לי את הדרך החוצה, כדי לשים את אחד מהאנשים שלו בתפקיד ולכן נאלצתי להתפטר. אני לא אשאר איפה שאני לא רצוי".

 

ואכן, זמן קצר אחרי התפטרותו של גביש, אדלשטיין התחיל לקדם את אמנון דיק, מנכ"ל בזק לשעבר, כמועמד המרכזי לתפקיד. מועמדותו של דיק הוגשה כבר לפני שלושה חודשים לוועדה למינוי בכירים, אך טרם הובאה לאישור הממשלה.

 

גילת (47), תושב זכרון יעקב, מזוהה עם מחנה הימין ועובד כדובר אוניברסיטת חיפה. הוא גם מועמד להיות חבר חדש במליאת רשות השידור. לגילת ניסיון של 25 שנה בעולם התקשורת, והוא כיהן בעבר כמנהל מערכת החדשות של עיתון "מעריב" וניהל את תחנת השידורים של חברת מ.ת.ב (שלאחר מכן הפכה ל-HOT) בחיפה.

 

במידה וגיל ייבחר לתפקיד, הוא ייאלץ להתמודד עם הרפורמה ברשות השידור ופיטורם של 700 עובדים מהרשות. מנכ"ל רשות השידור, מוטי שקלאר הצהיר לפני כשבועיים כי "התחלנו במרתון של משא ומתן מול העובדים", אך טרם הושגו תוצאות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x