$
מדיה

ערוץ 10: "המדינה חוזרת בה מההסדרים עליהם התחייבה"

ראשי הערוץ אמרו את הדברים בתגובה לדבריו של מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, ולפיהם אינו יכול להמליץ על הארכת הזיכיון. לדבריהם, "ההסדר שהושג הוא פרי הסכמה של בעלי המניות בערוץ להמשיך ולהזרים אליו עשרות מיליוני שקלים"

מיכל תוסייה-כהן 17:4103.10.09

"המדינה חוזרת בה מההסדרים עליהם התחייבה לערוץ 10, בניגוד לכללי ההגינות השלטונית" - כך אומרים ראשי הערוץ, בתגובה לדבריו מיום חמישי של מנשה סמירה, מנכ"ל הרשות השנייה, ולפיהם "לצערי לא נמצא פיתרון שיאפשר לי להמליץ נכון לעתה על הארכת הזיכיון לערוץ 10".

  

לפני

כחודש החליטה הרשות השנייה להקפיא את המכרז להפעלת ערוץ 10, בעקבות גיבוש ההסדר בין הצדדים. ואולם ההסדר לא אושר סופית במועצת הרשות השנייה, ולפני כשבוע הוחלט לדון בו שוב. זאת, לאחר שמשרד האוצר התנגד לפתרון ולפיו קרן הקולנוע של האוצר לעידוד הפקות מקור - בסך 30 מיליון שקל - תשמש למחיקת חובות העבר של ערוץ 10 להפקות קולנוע.

 

בערוץ 10 מתנגדים לדיונים המחודשים על ההסדר, וטוענים כי "ההסדר שהושג הוא פרי הסכמה של בעלי המניות בערוץ להמשיך ולהזרים אליו עשרות מיליוני שקלים שיחזקו את התחרות וישרתו את היצירה הישראלית. התחייבות הערוץ גובתה בערבויות ובתצהירים בהתאם לדרישות שקיבלנו. השגת ההסדר התבססה גם על הבנות והסדרים פנימיים בין האוצר, משרד התקשורת והרשות השנייה.

 

"עם זאת, ועל אף שכל הגורמים המעורבים תמימי דעים כי במציאות הנוכחית משמעות סגירתו של ערוץ 10 היא חזרה לימי המונופול של ערוץ 2, אובדן תחרות, פגיעה בדמוקרטיה, אובדן השקעות בשוק הטלוויזיה ופיטורי אלפי עובדים, מטעמים שלא ברורים לנו, מדינת ישראל על גופיה השונים מתקשה לבצע את המדיניות עליה החליטה ולמלא אחרי הסדרים שעליהם התחייבה.

 

"מתוך דאגתם לאלפי עובדים, מסכימים בעלי המניות להיענות גם לדרישות החדשות ולהזרים סכומי כסף נוספים. אנו רואים את ההסדר האחרון כמחייב והתחלנו בגיבוש תוכנית אסטרטגית ובניית לוח השידורים המתחייב מההסכם, על כל המשתמע מכך".

 

גורם בכיר בתעשיית הטלוויזיה הוסיף כי "אם לא יוארך הזיכיון של ערוץ 10, אין סיכוי שיימצא זכיין חדש עד סוף 2010. המשמעות תהיה החשכת המסך ואי מתן תחרות אפקטיבית על מסך הטלוויזיה במשך שנים".

 

בעלי המניות בערוץ 10 הם יוסי מימן, רון לאודר וארנון מילצ'ן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x